۱۶۰بازدید از مراکز دارویی وکارخانجات مواد غذایی درسال ۹۹ انجام شد

به گزارش خبرنگار مهر، عطاالله حیدری صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران استان کردستان اقدامات معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ابتدای سال ۹۹ اشاره کرد و اظهار داشت: با آغاز اجرای طرح ستاد نوروزی از ۱۵ اسفندماه سال گذشته، تشدید نظارت و بازرسی از اماکن دارویی و تولیدات مواد غذایی با تشکیل سه […]به گزارش خبرنگار مهر، عطاالله حیدری صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران استان کردستان اقدامات معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ابتدای سال ۹۹ اشاره کرد و اظهار داشت: با آغاز اجرای طرح ستاد نوروزی از ۱۵ اسفندماه سال گذشته، تشدید نظارت و بازرسی از اماکن دارویی و تولیدات مواد غذایی با تشکیل سه اکیپ شامل بازرسی از داروخانه های خصوصی و دولتی، بازرسی از مراکز تولید مواد غذایی، بازرسی از فروشگاه های عرضه لوازم آرایشی بهداشتی در دستور کار این معاونت قرار گرفت.

وی افزود: در طول چهار روز اول سال ۹۹، جمعاً بیش از ۱۶۰ بازدید شامل ۱۰۰ بازدید از داروخانه های خصوصی و دولتی و ۶۰ بازدید از کارخانجات مواد غذایی به انجام رسید.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان ادامه داد: در این مدت ۳۵ تن الکل در اختیار چهار شرکت مجوز دار تولید مواد ضد عفونی کننده و گندزدا قرار گرفت و نیز ۵۰ هزار عدد مواد ضد عفونی کننده نیم لیتری برای مصرف عموم در داروخانه های سطح استان توزیع و پخش شد.

حیدری با اشاره به اینکه بیش از ۲۰ بازدید از کارخانه های تولیدی مواد ضد عفون کننده و گند زدا در مدت مذکور به انجام رسید، یادآور شد: پس از بازدید و پیگیری های مکرر، بیش از هزار دست لباس حفاظت فردی یک دست در دو شرکت تولیدی مرتبط، در اختیار مراکز درمانی سطح استان قرار گرفت.

وی به پیگیری های مستمر جهت تامین داروهای مورد نیاز در استان و پیشگیری از کمبودهای احتمالی خبر داد و بیان کرد: در زمینه درمان بیماران مبتلا به کرونا ویروس هیچگونه کمبودی در سطح استان وجود نداشته و تمامی داروهای مرتبط موجود و با نسخه فوکال پوینت و معاونت غذا و داروی دانشگاه قابل دریافت است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با پیش بینی های به عمل آمده، خوشبختانه هیچ گزارشی از کمبود دارو و تجهیزات مورد نیاز بیماران در مراکز دولتی اعلام نشده و کمبودی وجود نداشته است.