۱۸۰۰ بازدید از مراکز عرضه مواد غذایی در سال ۹۹ انجام شد

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم قادری صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران استان کردستان، اظهار داشت: به منظور پیشگیری و کنترل شیوع کرونا ویروس در سطح استان، برنامه های مداخله ای ویژه ای با مشارکت بازرسین سلامت محیط و کار این معاونت به اجرا در آمده است. وی با اشاره به انجام بیش از هزار و […]به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم قادری صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران استان کردستان، اظهار داشت: به منظور پیشگیری و کنترل شیوع کرونا ویروس در سطح استان، برنامه های مداخله ای ویژه ای با مشارکت بازرسین سلامت محیط و کار این معاونت به اجرا در آمده است.

وی با اشاره به انجام بیش از هزار و ۸۰۰ مورد بازدید از مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی در سطح استان، افزود: با انجام بازرسی ها و پایش و نظارت های کارشناسانه صورت گرفته، تعداد ۱۳۹ مورد از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و عمومی، پلمپ شدند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از انجام ۱۷۴ بازدید از بیمارستان ها و مراکز جامع خدمات سلامت ۱۶ ساعته در کردستان خبر داد و ادامه داد: علاوه بر مواد مذکور، بر ۱۴ مورد دفن جسد بیماران مبتلا یا مشکوک به کروناویروس در سطح استان نظارت به عمل آمده و در این زمینه مطابق با دستورالعمل های مربوطه اقدام شده است.

قادری با اشاره به انجام نظارت بر روند گندزدایی در شهرستان ها، یادآور شد: با توجه به اینکه مهمترین استراتژی پیشگیرانه کرونا ویروس، قطع زنجیره انتقال است، برای کاهش مواجهات و ارتباطات مردم، تمامی راسته بازارها، بازارهای سرپوشیده، تاناکوراها، پاساژها و مراکز تجمع با همکاری سایر دستگا های مرتبط تعطیل شد.

وی بیان کرد: بازرسین سلامت کار دانشگاه هم ضمن نظارت بر انجام گندزدایی در صنایع استان و نیز آموزش کارگران و کارفرمایان، به پیگیری و بیماریابی موارد مشکوک به ابتلا به کروناویروس نیز مبادرت کرده اند.