۲۲۱ واحد صنعتی کردستان در سال ۹۸ از گاز طبیعی بهره مند شدند

با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال ۹۸ گازرسانی به صنایع جهش بسیار مطلوبی را تجربه کرده است.

به گزارش بانه نیوز و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان، احمد فعله‌گری اظهار داشت: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و نامگذاری سال ۹۸ به نام سال رونق تولید، برنامه‌ریزی برای گازرسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی بر اساس مصوبه شورای اقتصاد و گازرسانی به منطقه ویژه اقتصادی بانه و شهرک صنعتی سرنجیانه سنندج صورت گرفت.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان به اهمیت گازرسانی به صنایع اشاره کرد و ادامه داد: با توسعه شبکه گازرسانی و تامین سوخت واحدهای صنعتی و تولیدی، علاوه بر ایجاد ارزش افزوده تولیدات، اشتغال‌زایی، مهاجرت معکوس به روستاها، پایداری محیط زیست را نیز برای مردم منطقه به ارمغان آورده و باعث ارتقاء شاخص‌های رفاه شده است.

فعله گری یادآور شد: هزار و ۱۱۳ واحد صنعتی مطابق مصوبه شورای اقتصاد در استان کردستان شناسایی شده است که از این تعداد ۶۳ واحد غیرفعال است.

وی بیان کرد: جمع کل واحدهای گازدار شده صنعتی براساس مصوبه شورای اقتصاد تا قبل از مصوبه در سال ۹۵ تعداد ۹۹ واحد، سال ۹۵ تعداد ۳۰ واحد، در سال ۹۶ تعداد ۸۳ واحد و سال ۹۷ تعداد واحدهای صنعتی گازدار شده ۹۴ واحد بوده که سالانه جایگزین ۲۹ میلیون لیتر سوخت مایع شده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: سال ۹۸ برای گازرسانی به ۲۱۵ واحد صنعتی برنامه‌ریزی انجام گرفته بود که تا پایان سال به ۲۲۱ واحد صنعتی گازرسانی صورت گرفت که این رقم بیشتر از میزان پیش‌بینی بود.

فعله گری اظهار داشت: برای گازرسانی به ۲۲۱ واحد صنعتی در سال گذشته، ۱۴۰ کیلومتر شبکه‌گذاری صورت گرفت و جایگزینی ۳۰ هزار مترمکعب گاز طبیعی به جای سوخت‌های مایع محقق شده است.

وی افزود: با توجه به فراهم شدن بستر مناسب و گسترش شبکه‌های گازرسانی در سراسر استان کردستان، زمینه استفاده صنایع از انرژی با پایداری فراوان و مداوم فراهم شده و تحقق جهش تولید در سال جاری در قسمت تامین انرژی برای استان قابل دسترسی است.

انتهای پیام/