۲۵ درصد ازدواج‌ها در بانه به طلاق ختم می‌شود

سرپرست فرمانداری بانه با اشاره به اینکه عوامل زیادی از جمله نبود مهارت و آموزش‌های پیش از ازدواج زندگی مشترک جوانان را تهدید می‌کند گفت: ۲۵ درصد ازدواج‌های این شهرستان به طلاق ختم می‌شود که بیشتر آنها در ۳۵ سالگی روی می‌دهد.

محمد امین زاده شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اجتماعی فرهنگی، ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی، نداشتن مهارت در زندگی را مهمترین عامل طلاق اعلام کرد، گفت: کلاس‌های آموزشی با موضوع آموزش‌های پیش از ازدواج، حین ازدواج و بعد از ازدواج با همکاری امور بانوان فرمانداری بانه برگزار می‌شود اما از این کلاس ها به خوبی استقبال نمی‌شود.

وی اضافه کرد: مهمترین عامل عدم استقبال از این کلاس‌های آموزشی فضای مجازی است که باید برای جذب شهروندان به حضور در کلاس های آموزشی تلاش شود از دانش کارشناسان توانمند بهره‌گیری شود.

امین زاده گفت: کلاس‌های ویژه خانواده‌های زندانیان در کانون امور بانوان فرمانداری بانه برگزار شده که خانواده‌ها به خوبی از این کلاس‌های آموزشی استقبال کردند و نتیجه بسیار خوبی داشته است.

وی با اشاره به اهمیت توسعه همه جانبه در جامعه اظهار داشت: توسعه در همه بخش‌های باید هماهنگ باشد در صورتی که توسعه در بخش اجتماعی و فرهنگی جامعه ایجاد نشود تمام بخش‌های جامعه را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

ایرنا
انتهای خبر/