۲۷ نفر به مبتلایان ویروس کرونا در کردستان اضافه شد

دکتر فرزین رضاعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: از ۶۹۰ نمونه آزمایش گرفته شده از افراد مشکوک به کرونا جواب ۲۶۵  مورد مثبت و ۳۷۸ مورد هم منفی بوده نتیجه آزمایش ۴۷ نفر نیز مشخص نشده است. وی اضافه کرد : در حال حاضر آمار تفکیک شهرستان های استان  در […]دکتر فرزین رضاعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: از ۶۹۰ نمونه آزمایش گرفته شده از افراد مشکوک به کرونا جواب ۲۶۵  مورد مثبت و ۳۷۸ مورد هم منفی بوده نتیجه آزمایش ۴۷ نفر نیز مشخص نشده است.

وی اضافه کرد : در حال حاضر آمار تفکیک شهرستان های استان  در ابتلای قطعی به کرونا شامل سقز۹۴، بانه ۵۵، سنندج ۵۳، کامیاران ۱۰، قروه ۱۸، مریوان ۶، دیواندره ۱۰، بیجار ۱۵، دهگلان ۲ و سروآباد ۲ است.  

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان تاکنون ۲۹ نفر قربانی این بیماری شدند.  

رضاعی یادآور شد: در سقز ۱۲ نفر،  سنندج و قروه هر کدام سه نفر، بانه پنج نفر، مریوان و بیجار و کامیاران هر کدام ۲ نفر در این مدت به دلیل ابتلای به ویروس کرونا جان باخته اند.  

کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز دوشنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از آن بیان کرد: بر اساس یافته های آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز، ۱۴۱۱ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و با احتساب این افراد، مجموع مبتلایان قطعی به کووید ۱۹ در کشور شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۳ هزار و ۴۹ نفر رسید.

وی ادامه داد: خوشبختانه ۸۳۷۶ نفر از بیماران کووید ۱۹ در کشور بهبود یافته و ترخیص شده اند و این آمار روز به روز در حال افزایش است.

جهانپور گفت: متاسفانه با جان باختن ۱۲۷ نفر از بیماران، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به ۱۸۱۲ نفر رسید.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اظهار کرد: تاکنون بیش از ۳۶ میلیون نفر در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری شده اند که بسیار ارزشمند است.