۳۹ نفر براثر حوادث کار در کردستان جان خود را از دست دادند

مدیرکل پزشکی قانونی استان کردستان، گفت: در سال ۹۸ در استان کردستان ۳۹ نفر براثر حوادث کار جان خود را از دست دادند.

بهتاش خانی‌آباد در گفت‌وگویی به مرگ ۳۹ نفر براثر حوادث کار طی سال گذشته اشاره و اظهار کرد: کلیه فوت‌شدگان حوادث کار سال ۹۸ مرد بودند.

وی تعداد فوت شدگان حوادث کار را در سال ۹۷ نیز ۱۸ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در سال گذشته نسبت به سال ۹۷ رشد ۲۱ درصدی داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کردستان با اشاره به اینکه در کردستان گاز منوکسید کربن جان ۱۸ نفر را گرفت، افزود: سال۹۸ در استان کردستان ۱۸ نفر براثر گازگرفتگی جان خود را از دست دادند که نسبت به ۱۶نفر فوت‌شدگان سال ۹۷ رشد ۱۲،۵درصدی را داشته است.

وی بیان کرد: از ۱۸نفر فوت‌شدگان گازگرفتگی سال گذشته ۱۶نفر مرد و ۲ نفر زن بودند این در حالی است که از ۱۶نفر فوت‌شدگان سال (۹۷) ۱۳نفر مرد و ۳نفر دیگر زن بودند.

خانی‌آباد به مرگ ۴۲ نفر براثر سوءمصرف مواد مخدر در استان اشاره و عنوان کرد: سال گذشته در استان کردستان ۴۲ نفر براثر مصرف مواد مخدر جان خود را از دست دادند که نسبت به ۳۵ نفر فوت‌شدگان سال ۹۷ رشد ۲۰درصدی را داشته است.

وی گفت: از این تعداد ۳۸ نفر مرد و ۴ نفر زن بودند اما در سال ۹۷ هر ۳۵ نفر فوت‌شدگان مرد بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کردستان ذکر کرد: همچنین در سال گذشته ۲۰نفر براثر غرق‌شدگی جان خود را از دست دادند که نسبت به ۲۱نفر فوت‌شدگان سال۹۷ کاهش یک‌درصدی را داشته است.

خانی‌آباد با اشاره به کاهش ۱۱.۸درصدی فوت‌شدگان حوادث رانندگی، بیان کرد:  ۳۴۵ نفر براثر حوادث رانندگی درراه‌های برون‌شهری، درون‌شهری و روستایی جان خود را از دست دادند که نسبت به ۳۹۱ نفر فوت‌شدگان مدت مشابه سال ۹۷ کاهش ۱۱،۸ درصدی را داشته است .

وی اعلام کرد: بر اساس این گزارش از ۳۴۵ نفر فوت‌شدگان سال گذشته ۲۷۱ نفر در جاده‌های برون‌شهری ۴۵ نفر درون‌شهری و ۲۹ نفر دیگر در جاده‌های روستایی بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کردستان در پایان به مرگ ۱۶ نفر براثر مصرف مشروبات الکلی نیز اشاره کرد و یادآور شد: در سال گذشته در استان کردستان ۱۶ نفر براثر مصرف مشروبات الکلی جان خود را از دست دادند که نسبت به ۱۳ مورد فوت‌شدگان سال ۹۷ سه مورد افزایش داشته است.

 

انتهای پیام/