رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)شهرستان بانه

۳۹ واحد مسکن مشارکتی در روستاهای بانه در حال احداث است

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بانه گفت: ۳۹ واحد مسکن مشارکتی با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و این کمیته در روستاهای محروم این شهرستان برای مددجویان در حال احداث است.

جلال فرقانی شامگاه سه‌شنبه در مراسم اهدای ۱۰۹ جلد کتاب به کتابخانه روستای انجلیه ابراهیم شمالی اظهار داشت: تاکنون ۲ واحد از واحدهای مشارکتی در روستای سونج به بهره برداری رسید و واحدهای دیگر نیز ۶۰ درصد رشد فیزیکی دارند.

وی اضافه کرد: علاوه بر واحدهای مشارکتی ۱۵ واحد مسکونی دیگر نیز از محل اعتبارات کمیته امداد امام خمینی (ره) در حال احداث است و  ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که تا ۲ ماه آینده به بهره برداری می رسند.

فرقانی اظهار داشت: برای احداث و خرید مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض و ۳۰۰ میلیون ریال هم به عنوان تسهیلات  کم بهره پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه ۹۰۰ دانش‌آموز بی بضاعت تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) بانه هستند، گفت: امسال به کمک خیرین شهرستان ۳۳۰ بسته نوشت افزار هر کدام به ارزش یک میلیون و ۸۰۰ هزار ریال در بین این افراد دانش توزیع شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)شهرستان بانه افزود: در ماه مبارک رمضان امسال یکی از خیرین ۲۲ دستگاه یخچال به ارزش سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به کمیته امداد اهدا کرد که در بین مددجویان تحت حمایت توزیع شد.

وی اظهار داشت: با تایید  شبکه بهداشت و درمان شهرستان بانه سبد کالای ۱۸۰خانواده که کودکان زیر پنج سال آنها با سوء تغذیه مواجه هستند هر ماه تامین می شود و لوازم و تجهیزات پزشکی ۶۳ بیمار زمین گیر نیز تامین شده است.

فرقانی گفت: امسال در جشن عاطفه ها در ۲ مرحله ۲ میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال کمک های مردمی با همکاری اداره آموزش و پرورش بانه جمع آوری شده که به دانش اموزان پرداخت شده است .

هشت درصد مردم شهرستان بانه شامل حدود پنج هزار و ۵۰۰ خانوار تحت پوشش حمایت های کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند و هر ماه ۱۴ میلیارد ریال مستمری کمک معیشتی به نیازمندان پرداخت می کنند.

انتهای خبر/