مدیر جهاد کشاورزی بانه

۴۰ واحد دامی در بانه راه‌اندازی شده است

مدیر جهاد کشاورزی بانه گفت: در ۲ سال گذشته ۴۰ واحد دامی سنگین و سبک نیمه صنعتی شیر و گوشتی در این شهرستان راه‌اندازی شده و احداث پنج واحد صنعتی نیز در دست اقدام است.

کریم شریفی روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از واحدهای دامی این شهرستان در گفت و گویی اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون ۱۶ واحد پروار بندی گوساله با ظرفیت ۴۶۰ راس و ۲۳۰ تن گوشت قرمز در یک دوره ۹ ماهه راه اندازی شده و ۱۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: در این مدت پنج واحد پروار بندی بره نیز با ظرفیت ۴۷۵ راس و ۱۷ تن گوشت در یک دوره ۶ ماهه راه اندازی شده و چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز تسهیلات اشتغالزایی با هدف راه اندازی این واحدهای  دامی پرداخت شده است.

شریفی گفت: هشت واحد گوسفند داشتی با ظرفیت ۹۰۰ راس و تولید ۴۱ تن گوشت در سال و یازده واحد گاو شیری با ۹۵ راس و ظرفیت تولید  ۴۷۵ تن شیر در سال نیز در روستاهای بانه راه اندازی شده است.

وی اضافه کرد: برای هر واحد گاو شیری نیز یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون اعتبار و برای هر واحد واحدهای گوسفند داشتی نیز یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات تسهیلات روستای پرداخت شده است.

این مسئول اظهار داشت: پنج واحد دام سنگین صنعتی با یک هزار ۲۵۰ راس در حال احداث است که بنابر ظرفیت تولید و دام تسهیلات اشتغالزایی به آنها پرداخت می شود.

سال گذشته یک واحد پرورش دام گوشتی ۱۲۰۰ راسی در روستای خوریآباد این شهرستان به بهره برداری رسید.

انتهای خبر/