۴۵ هزار نفر در ورودی های کردستان غربالگری شدند

محمدباقر محمدی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در حال حاضر در چهار نقطه ورودی استان کردستان از سمت استان های کرمانشاه، همدان، آذربایجان شرقی و غربی و همچنین زنجان تیم های غربالگری جمعیت هلال احمر کردستان مستقر هستند. وی افزود: از ابتدای آغاز این طرح تا کنون ۱۵ هزار و ۳۶۳ […]محمدباقر محمدی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در حال حاضر در چهار نقطه ورودی استان کردستان از سمت استان های کرمانشاه، همدان، آذربایجان شرقی و غربی و همچنین زنجان تیم های غربالگری جمعیت هلال احمر کردستان مستقر هستند.

وی افزود: از ابتدای آغاز این طرح تا کنون ۱۵ هزار و ۳۶۳ خودرو مورد بازدید و بررسی قرار گرفته اند که در این خودروها از ۴۴ هزار و ۹۰۹ نفر سرنشین آنها تب سنجی و غربالگی انجام شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان ادامه داد: در حین اجرای طرح ۱۹۳ نفر مشکوک به کرونا ویروس شناسایی شدند که دارای تب بالا بودند و به مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی کردستان معرفی شدند.

محمدی یادآور شد: پس از انجام معاینات اولیه توسط تیم های درمانی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، از این تعداد ۳۶ مورد آنها به بیمارستان ها و مراکز درمانی در اختیار این دانشگاه برای انجام آزمایش های مرتبط با کرونا ویروس منتقل شدند.