۵۰ معلم دوره ابتدایی کردستان در تولید محتوای آموزشی مشارکت دارند

صدیقه عبدالهی روز چهارشنبه اظهار داشت: در راستای استمرار فرایند یاد دهی و یادگیری دانش آموزان و دسترسی دانش آموزان استان به محتوای آموزشی استاندارد، این معاونت با همکاری و مشارکت ۵۰ نفر از معلمان مجرب و توانمند استان که دغدغه تعلیم و تربیت کودکان را دارند در ایام تعطیلی مدارس، اقدام به تهیه محتوای الکترونیکی کرده […]صدیقه عبدالهی روز چهارشنبه اظهار داشت: در راستای استمرار فرایند یاد دهی و یادگیری دانش آموزان و دسترسی دانش آموزان استان به محتوای آموزشی استاندارد، این معاونت با همکاری و مشارکت ۵۰ نفر از معلمان مجرب و توانمند استان که دغدغه تعلیم و تربیت کودکان را دارند در ایام تعطیلی مدارس، اقدام به تهیه محتوای الکترونیکی کرده است.

وی با بیان اینکه محتوای تولید شده زیر نظر سرگروه های آموزشی و در قالب فیلم، فایل صوتی، درس نامه و تکالیف مهارت محور تهیه شده است، افزود: محتواهای تولید شده بعد از تایید ناظرین علمی استان از طریق سامانه مجازی دانش آموزان در پورتال آموزش و پرورش استان بارگذاری و در دسترس دانش آموزان و اولیا قرار خواهد گرفت.

عبدالهی اضافه کرد: اولویت اول استان در تولید محتوای آموزشی، پوشش دانش آموزان مناطق حاشیه شهر و روستایی است و علاوه بر بارگذاری فایل های تهیه شده در پورتال استان از طرق مختلف از جمله لوح فشرده و فلش مموری توسط مدارس در بین دانش آموزان می‌شود.

بستر آموزش مجازی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه کردستان فراهم است

رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان نیز گفت: با توجه به تعطیلی مدارس و وضعیت بحرانی جامعه و در راستای جبران عقب‌ماندگی درسی دانش‌آموزان با نیاز ویژه استان بستر آموزش مجازی این دانش‌آموزان با روش‌های مختلف فراهم شده است.

خلیل رنجبر اظهار داشت: تعطیلی مدارس به معنای تعطیلی آموزش نیست، بنابراین با بهره‌گیری از روش‌های متنوع ومؤثر آموزشی و ایجاد محیط‌های یادگیری پویا و فعال‌سازی اوقات رسمی یادگیری واستمرار آن درخانه، بسته‌های آموزشی، فرهنگی وتربیتی در کانال‌های مجازی ارتباطی با دانش‌آموزان با نیازهای ویژه استان ارائه می‌شود.

وی افزود: با فراهم آوردن بستر آموزش مجازی و پل ارتباطی بین معلمان ودانش آموزان در ۳۱ مدرسه و مرکز مجازی علاوه بر محتوای درسی مهارت‌های زندگی و حر فه‌ای به دانش‌آموزان دختر وپسر با نیاز ویژه استان آموزش داده می‌شود.

رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان یادآور شد: با توجه به ایجاد وقفه تحصیلی و در راستای جبران عقب افتادگی درسی، کلاس‌های اثر بخش مجازی برای حدود ۵۰۰ دانش آموز دوره پیش‌دبستانی، ابتدایی، متوسطه دوره اول پیش‌حرفه ای و دوره دوم حرفه‌ای استان در حال برگزاری است.

وی با تاکید براینکه حرفه‌آموزی در افزایش نگرش مثبت و ارتقای سطح خودباوری دانش‌آموزان با نیاز ویژه تاثیر زیادی دارد، اظهار داشت: توجه به تمام ابعاد وجودی و شخصیتی در فرآیند یاددهی و یادگیری دانش‌آموزان را قادر می‌سازد تا دانش، ارزشها و نگرشهای خود را به توانایی‌های بالفعل تبدیل سازند.

بدلیل شیوع ویروس کرونا در کشور تمام مدارس استان کردستان از ابتدای اسفند تعطیل شده و تا پایان تعطیلات نوروز ۹۹ نیز این تعطیلی ادامه دارد.

اکنون ۱۱۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان کردستان بستری هستند که بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی ابتلای ۷۸ نفر از این افراد به بیماری کووید ۱۹، قطعی است، تعداد کل مراجعین به بیمارستان‌های استان از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۳۷۰ نفر بوده که ۱۱۸ نفر از آنان در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه در استان بستری شده‌اند.لینک منبع