۶۰میلیاردتومان تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان کردستانی پرداخت شد

هدف ترویج فرهنگ قرض الحسنه و بانکداری اسلامی در جهت کمک به نیازمندان

محمدرسول شیخی زاده در گفت و گویی با بیان اینکه این صندوق با هدف ترویج فرهنگ قرض الحسنه و بانکداری اسلامی در جهت کمک به نیازمندان ایجاد شده است، اظهار داشت: از طریق صندوق امداد ولایت استان کردستان ۶۰ میلیارد و ۲۷۸ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در سال ۹۸ به نیازمندان پرداخت شده است.

وی افزود: ۱۷ میلیارد و ۵۱۰ میلیون تومان از این مبلغ، تسهیلات اشتغال و خودکفایی بوده که با این مبلغ ۹۳۰ طرح اشتغال برای مددجویان این نهاد ایجاد شده است.

مدیرکل کمیته امداد کردستان ادامه داد: همچنین ۳۶ میلیارد و ۸۸۱ میلیون تومان در قالب ۶ هزار و ۸۸۳ فقره تسهیلات در جهت کمک به مشکلات معیشتی و نیازهای مددجویان پرداخت شده است.

شیخی زاده یادآور شد: در بخش مسکن نیازمندان نیز پنج میلیارد و ۸۸۷ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در قالب خرید و تعمیرات مسکن به تعداد ۶۴۰ نفر پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه مجموع تسهیلات پرداختی سال ۹۸ هشت هزار و ۴۵۳ فقره بوده است، بیان کرد: نیکوکاران می توانند با سرمایه گذاری در این صندوق، ضمن حفظ اصل سرمایه خود در پرداخت تسهیلات بیشتر به نیازمندان یاریگر باشند و همچنین افراد نیازمند را برای دریافت تسهیلات به این صندوق معرفی کنند.

انتهای پیام/