۶۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در بانه پرداخت شد

سرپرست فرمانداری بانه گفت: در راستای ایجاد اشتغال و توسعه پایدار روستایی ۶۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در حوزه های مختلف پرداخت شده که زمینه اشتغال تعداد زیادی از افراد جویای کار را نیز فراهم کرده است.

محمد امین زاده روز یکشنبه در پنجمین جلسه شورای اداری اظهار داشت: در حوزه مشاغل خانگی سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، اشتغال پایدار روستایی کمیته امداد امام خمینی ۳۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در حوزه تبصره ۱۷ استانی ۱۶ طرح با اعتبار ۲۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال و در حوزه سرمایه در گردش از محل تبصره ۱۸ ملی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: عملیات فاز یک منطقه ویژه اقتصادی بانه با ۳۵ هکتار مساحت نیز به پایان رسیده که در ۲ سال اخیر ۱۴۰ میلیارد ریال برای ساماندهی این منطقه هزینه شده است ضمن اینکه بهره داری از این پروژه بزرگ باعث رشد و شکوفایی اقتصاد استان کردستان می‌شود.

امین زاده به اهمیت تکریم ارباب رجوع در ادارات نیز اشاره کرد و افزود: یکی از اهداف دولت رضایت و رعایت حقوق ارباب رجوع در سازمان‌های اداری است که گاهی برخی شهروندان در این زمینه گلایه دارند که برای هیچ یک از کارکنان توجیه پذیر نیست و باید برای رضایت حداکثری ارباب رجوع تمام تلاش خود را بکار گرفته و کارهای شخصی را در وقت غیر اداری انجام دهند.

وی ضمن تسلیت مجدد به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی تاکید کرد: بعد از شهادت سردار سلیمانی ملت ایران ۲ حادثه تلخ جانباختن تعدادی از مردم در مراسم تشیع پیکر آن سردار شهید در کرمان و همچنین شهادت تعدادی از هموطنان در حادثه تلخ سقوط هواپیمای اوکراینی را تجربه کردند.

امین زاده یادآور شد: حضور با شکوه میلیونی ملت ایران در مراسم تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی باعث شد دشمنان قسم خورده ایران اسلامی جرات مقابله را پس از موشک باران مقر آمریکا در عین الاسد نداشته باشند چون مردم متحد ایران نشان دادند حاضرند برای حفظ نظام و انقلاب در برابر دشمنان ایستاده و جان خود را فدا کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه امسال اشاره کرد و گفت: مشارکت حداکثری مردم در این عرصه باعث ناامیدی دشمنان و اتحاد بیشتر ملت و دولت می‌شود لذا هدف اصلی ما برگزاری انتخاباتی سالم با رعایت اصل بی طرفی است.

سرپرست فرمانداری بانه با اشاره به اصول قانون مداری، سلامت، امینت و مشارکت حداکثری در برگزاری انتخابات ادامه داد: انتخابات مانور اقتدار و امنیت کشور است و به همین دلیل دشمنان تلاش می‌کنند با خدشه دار کردن آن، امنیت کشور را به خطر بیندازد.

وی اظهار داشت: تبلیغات زود هنگام انتخابات و استفاده کارکنان ادارات از امکانات و اموال اداری برای تبلیغات له یا علیه داوطلبان ممنوع است و افراد متخلف، مجرم شناخته شده و برابر قانون با آنها برخورد خواهد شد.

در پنجمین شورای اداری شهرستان بانه مدیران راهداری و حمل نقل جاده ای، جهاد کشاورزی و تعزیرات حکومتی تجلیل شدند.

ایرنا
انتهای خبر/