۸۵۰ کیلومتر شبکه گذاری گاز شهری و روستایی در کردستان انجام شد

در سال ۹۸ برای گازرسانی به ۲۲۰ روستا برنامه ریزی صورت گرفته بود که برای تحقق این هدف استراتژیک این حجم لوله گذاری صورت گرفته است.

احمد فعله گری، از اجرای ۸۵۰ کیلومتر شبکه در سال گذشته خبرداد و اظهار داشت: در سال ۹۸ برای گازرسانی به ۲۲۰ روستا برنامه ریزی صورت گرفته بود که برای تحقق این هدف استراتژیک این حجم لوله گذاری صورت گرفته است.

وی با اشاره به عملیات گازرسانی به روستاهای استان، افزود: سال گذشته ۴۶ روستا در هفته دولت، ۸۲ روستا و ۱۳ کوخ واقع شده در مناطق مرزی بانه در دهه مبارک فجر گازدار شده که با احتساب گازدارشدن این موارد تعداد روستاهای گازدار استان کردستان در پایان سال ۹۸ به ۱ هزار و ۳۰۷ مورد ارتقا یافته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان با بیان اینکه با گازدار شدن این تعداد روستا ضریب نفوذ در جمعیت روستایی با جهش بسیار خوبی روبرو بوده است، ادامه داد: نفوذ گاز طبیعی در بخش روستایی که در اوایل سال ۹۸ در حدود ۸۲ درصد بود با تلاش کارکنان شرکت گاز استان کردستان و همراهی پیمانکاران بخش اجرایی در پایان سال با جهش قابل ملاحظه‌ای به ۹۱.۶ درصد نفوذ در جمعیت روستایی ارتقا یافته است.

فعله گری به وضعیت شبکه گذاری در استان کردستان نیز اشاره کرد و یادآور شد: مجموع کل شبکه گذاری در بخش‌های شهری و روستایی ۱۰ هزار و ۷۷۸ کیلومتر است که سه هزار و ۳۹۶ کیلومتر متعلق به گازرسانی بخش شهری و هفت هزار و ۳۸۲ کیلومتر در بخش گازرسانی روستایی محقق شده که با مقایسه اعداد نسبت ۳۰ درصد شبکه گذاری شهری ۷۰ درصد شبکه گذاری روستایی را به وضوح نشان می‌دهد.

وی در پایان سخنان خود بیان کرد: در حال حاضر تعداد کل مشترکین شرکت گاز استان کردستان در بخش‌های خانگی، تجاری و صنعتی ۵۴۰ هزار مورد است.

انتهای پیام/