۹۱ واحد صنفی متخلف در مریوان پلمب شد

سید عبداله مرادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا تذکرات لازم به تمام واحدهای صنفی سطح شهرستان جهت بسته بودن تا زمان شکست این ویروس و فروکش کردن خطر گسترش آن در جامعه داده شد. وی افزود: در بازرسی و بازدید از واحدهای صنفی سطح شهرستان تعداد […]سید عبداله مرادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا تذکرات لازم به تمام واحدهای صنفی سطح شهرستان جهت بسته بودن تا زمان شکست این ویروس و فروکش کردن خطر گسترش آن در جامعه داده شد.

وی افزود: در بازرسی و بازدید از واحدهای صنفی سطح شهرستان تعداد ۹۱ واحد صنفی متخلف که به تذکرات و توصیه ها توجه نکرده بودند و همچنان به فعالیت ادامه می دادند بدلیل اینکه فعالیت آنها خطر گسترش ویروس کرونا را در پی داشت، با همکاری اماکن، مرکز بهداشت و بازرسان صنعت، معدن و تجارت تا اطلاع ثانوی پلمب شدند.

رییس اتاق اصناف مریوان تاکید کرد: از روز شنبه هفته آینده نظارت و بازرسی از تمام واحدهای صنفی سطح شهرستان تشدید می شود و هر واحد صنفی که به تذکرات توجهی نکند و واحد خود را تعطیل نکند بلافاصله پلمب خواهد شد.

وی یادآور شد: تعطیلی واحدهای صنفی بنا به دستور ریاست جمهوری و استاندار کردستان تا پایان ۲۰ فروردین اعلام شده و در صورت کاهش خطر گسترش ویروس کرونا این محدودیت‌ها برداشته خواهد شد.

مرادی اضافه کرد: واحدهای صنفی که مایحتاج ضروری و مورد نیاز مردم را تامین می کنند نظیر فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی، خبازی ها، قصابی ها، سوپرمارکت ها، فروشگاه های لبنی، خواروبار فروشی ها، میادین میوه و تره بار و میوه فروشی ها و فروشگاه های تجهیزات پزشکی و داروخانه دایر هستند.

رییس اتاق اصناف مریوان گفت: مغازه ها، پاساژها، متجمع ها، شهرک صنعتی، تعمیرکاران و بنگاه های اقتصادی شامل املاک و خودرو در این شهرستان کنترل و بازدید شده و در صورت باز بودن پلمب و با خاطیان برخورد می شود.

وی با تقدیر و تشکر از همراهی و همدلی شهروندان افزود: بسیاری از مردم به توصیه های بهداشتی توجه کرده و از تردد غیر ضروری خودداری می کنند و بسیاری از صاحبان مغازه ها و پاساژها در اقدامی خیرخواهانه و خداپسندانه اجاره اسفند مستاجران را بخشیدند که نشان از همدلی و وحدت بین مردم است تا به یاری خداوند متعال بتوانیم این ویروس خطرناک را شکست دهیم.

به گفته وی، در شهرستان مریوان هفت هزار و ۳۰۰ واحد صنفی وجود دارند که ۶ هزار و ۷۵۶ واحد صنفی دارای پروانه فعالیت قانونی کسب بوده و مابقی نیز در مرحله صدور و تشکیل پروانه کسب و فعالیت هستند.

از ۷۶۴ نمونه آزمایش گرفته شده از افراد مشکوک به کرونا در کردستان نتیجه ۳۱۸ مورد مثبت و ۴۰۱ مورد هم منفی بود و نتیجه آزمایش ۴۵ نفر نیز هنوز مشخص نشده است.

در حال حاضر آمار تفکیک شهرستان های استان در ابتلای قطعی به ویروس کرونا شامل سقز ۱۱۴ نفر، بانه ۶۴، سنندج ۶۶، کامیاران ۱۱، قروه ۲۴، مریوان ۸، دیواندره ۱۰، بیجار ۱۶، دهگلان ۳ و سروآباد نیز ۲ نفر است.  

تعداد فوتی های ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در استان تاکنون ۴۰ نفر است که از این تعداد در سقز ۱۷ نفر،  سنندج ۳ نفر، قروه ۶ نفر، بانه ۸ نفر، مریوان،  بیجار و کامیاران هر کدام ۲ نفر بخاطر این بیماری جان باخته‌اند.