‌کنتورخوان‌ها تا اردیبهشت سال آینده بە منازل مردم مراجعە نمی‌کنند

محمد فلاحی روز پنجشنبه اظهار داشت: در پی درخواست مردم و برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و سلامت روانی مردم، طبق هماهنگی‌های انجام شده با دستگاه‌های خدمات رسان آب، برق و گاز،  کنتور خوان‌ها تا اردیبهشت‌ماه سال آینده به درب منازل‌ مردم مراجعه نخواهند کرد. وی با بیان اینکه مردم برای نحوه پرداخت قبوض خود نگرانی نداشته […]

محمد فلاحی روز پنجشنبه اظهار داشت: در پی درخواست مردم و برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و سلامت روانی مردم، طبق هماهنگی‌های انجام شده با دستگاه‌های خدمات رسان آب، برق و گاز،  کنتور خوان‌ها تا اردیبهشت‌ماه سال آینده به درب منازل‌ مردم مراجعه نخواهند کرد.

وی با بیان اینکه مردم برای نحوه پرداخت قبوض خود نگرانی نداشته باشند، اضافه کرد: میزان مصرف و نحوه پرداخت قبوض یا به صورت تلفنی اعلام و یا به صورت علی الحساب محاسبه می‌شود و به اطلاع مشترک از طریق پیامک خواهد رسید.

پیش از این نیز شرکت توزیع نیروی برق کردستان اعلام کرد که مشترکان بدهکار خوش‌حسابی که بر اثر بیماری کرونا و طی یک ماه اخیر دچار مشکل اقتصادی شده و از پرداخت صورتحساب مصرفی ناتوان هستند، تا پایان اردیبهشت مهلت دارند نسبت به این کار اقدام کنند.

کرونا با نام رسمی کووید ۱۹ از اوایل دی ماه در ووهان واقع در استان هوبی چین پدیدار شد و تاکنون دربیش از ۱۲۰ کشور جهان در تمام قاره‌ها را تحت تاثیر قرار داده و ۱۱۹ هزار نفر را مبتلا کرده است.

ایران نیز از ویروس کرونا در امان نماند و نخستین مورد بیماری ۳۰ بهمن ماه در قم شناسایی شد و هم اکنون پس از ۲۲ روز  تعداد مبتلایان در کشور به ۹ هزار نفر افزایش یافته است که تاکنون ۲ هزار و ۹۵۹ بیمار بهبود یافته و ترخیص شده اند و ۳۵۴ نیز جان خود را از دست داده‌اند.

در این مدت تعداد کل مراجعین به بیمارستان‌های کردستان نیز ۳۹۴ نفر بود که ۸۷ نفر از آنان بستری هستند و بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی ابتلای ۸۴ نفر از این افراد به بیماری کووید ۱۹ مثبت است.

افراد مبتلا در بیمارستان‌های این استان بستری هستند که شامل ۳۳ نفر در سقز، ۱۷ نفر در بانه، ۱۱ نفر در سنندج، ۹ نفر در قروه، چهار نفر در کامیاران، سه نفر در دیواندره، ۲ نفر در بیجار، ۲ نفر در مریوان، ۲ نفر در دهگلان و یک نفر در سروآباد است.

تاکنون ۶ بیمار کردستانی بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند که از این تعداد پنج بیمار در سقز و یک بیمار مربوط به مریوان است.

کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.