۱۷۱ روستا از خدمات اینترنت پر سرعت برخوردار شدند

 مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: امسال ۱۷۱ روستا خارج از برنامه توسعه یافته و از اینترنت پرسرعت برخوردار شدند تا دانش‌آموزان در این روستاها از آموزش‌های آنلاین و مجازی استفاده کنند.

آزاد حکمت در نشست شورای آموزش و پرورش که با حضور استاندار کردستان برگزار شد، با بیان اینکه در حال حاضر ۵۰۱ روستای استان از اینترنت پرسرعت مخابرات بهره می‌برند، اظهار کرد: تمام زیر ساختهای لازم برای استفاده مشتریان از خدمات با کیفیت ومطلوب فراهم است.

وی افزود: در اوایل سال و بعد از اهدای اینترنت رایگان از سوی شرکت مخابرات ایران به تمام مشتریان adsl با هدف در خانه ماندن شهروندان، مخابرات منطقه با کمبودهایی در زمینه ip مواجه شد که به منظور بهبود کیفیت شبکه دیتای استان با افزایش پهنای باند از ۲۰ گیگ به ۳۰ گیگ، افزایش ظرفیت سامانه BRAS استان به میزان ۵۰ درصد و نصب و راه اندازی ۱۰ دستگاه سوییچ که شرایط ِکنترل وهدایت ترافیک مصرفی در مسیرهای مختلف را فراهم نموده است این مشکلات مرتفع شد.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با بیان اینکه فراهم کردن تجهیزات برای افزایش پهنای باند در این فرصت محدود با دشواری انجام شد، تصریح کرد: این میزان افزایش پهنای باند با توجه به شرایط خاص و ویژه این روزهای جامعه که شاهد گسترش ویروس کرونا هستیم در راستای اصل مشتری مداری و تحقق مطالبات شهروندان از سوی مخابرات منطقه صورت گرفت.

حکمت در پایان یادآور شد: این منطقه در تمام شرایط حامی و پشتیبان مشتریان است و تلاش دارد تا با کیفیت ترین محصولات مخابراتی را به مشتریان ارائه کند.

 

انتهای پیام/