مدیر کل ثبت احوال کردستان

۲ هزار و ۴۴ واقعه طلاق در کردستان ثبت شده است

بر اساس اعلام ثبت احوال کردستان، در 6 ماه نخست امسال 2 هزار و 44 واقعه طلاق در کردستان به ثبت رسیده است.

مدیر کل ثبت احوال کردستان در گفت و گویی اظهار داشت: در ۶ ماه نخست امسال، ۲ هزار و ۴۴ واقعه طلاق و ۶ هزار و ۶۹۰ مورد ازدواج در کردستان به ثبت رسیده است.

حسن صومی درباره این آمار در ۶ ماه نخست سال گذشته توضیح داد: سال گذشته در ۶ ماه نخست، ۷ هزار و ۸۰ مورد ازدواج و ۲هزار و ۱۱۷ واقعه طلاق به ثبت رسیده است که در با توجه به این آمار، امسال شاهد کاهش هر دو واقعه ازدواج و طلاق در کردستان بوده ایم.

او بیشترین آمار طلاق را مربوط به سنندج با ۶۸۱ مورد در ۶ ماه نخست امسال و همچنین کمترین آمار را مربوط به سروآباد با ۲۳ مورد اعلام کرد.

صومی همچنین آمار ازدواج های شهر سنندج را در ۶ ماه نخست امسال یک هزار و ۹۱۰ مورد عنوان کرد و درباره آمار طلاق و ازدواج دیگر شهرهای استان هم یادآور شد: پس از سنندج، بیشترین آمار طلاق مربوط به شهر مریوان با ۳۲۱ مورد است و پس از آن هم سقز با ۲۸۰ واقعه بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است. همچنین آمار ازدواج در سقز ۸۷۵ و مریوان ۸۵۷ مورد در مدت یاد شده است.

او ادامه داد: همچنین در ۶ ماه نخست سال ۹۸، در شهرستان قروه ۸۶۹ مورد ازدواج و ۲۱۲ واقعه طلاق، در کامیاران ۵۳۸ ازدواج و ۱۶۸ طلاق، بانه ۵۲۴ ازدواج و ۱۳۵ طلاق، بیجار ۳۱۶ ازدواج و ۸۲ طلاق، دیواندره ۳۵۳ ازدواج و ۸۳ طلاق و دهگلان هم ۲۳۴ ازدواج و ۵۹ طلاق به ثبت رسیده است.

انتهای خبر/