۵۵ درصد مردان آمریکایی توصیه‌های مقامات سلامت را نادیده می‌گیرند

یک نظرسنجی روی بیش از صد هزار آمریکایی انجام گرفته است که نشان می دهد 15 درصد از مردم این کشور متوجه نیستند که دستورهای قرنطینه خانگی چیست و 10 درصد از آنها به کلی فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند، همچنین 55 درصد از مردان نیز توصیه های مقامات سلامت را نادیده می گیرند.

به گزارش بانه نیوز و به نقل از دیلی میل، میلیون ها آمریکایی به دلیل شیوع بیماری کروناویروس در سطحی از قرنطینه خانگی و محدودیت اجتماعی به سر می برند، اما یک بررسی جدید نشان می دهد که بسیاری از افراد یا کاملا از این دستور العمل ها آگاه نیستند و نمی دانند این دستور العمل ها به چه معنی است و یا به پیروی از آن اهمیتی نمی دهند.

پایگاه های “Wired” و “GoodRx” یک نظرسنجی انجام داده اند که نشان می دهد تقریباً ۱۵ درصد از مردم در مورد سیاست ها و دستور العمل های قرنطینه خانگی و سیاست های اعمال محدودیت در منطقه خود گیج شده اند و اغلب این افراد ساکت ایالت میسوری هستند.

به غیر از این افراد که قوانین را به خوبی متوجه نشده اند، ۱۰ درصد از مردم به فاصله گذاری اجتماعی بی اعتنا هستند و گزارش داده اند که در این مدت به رستوران رفته اند، به خانه شخص دیگری رفته اند یا در هفته گذشته در یک اجتماع بزرگ شرکت کرده اند.

این نظرسنجی شامل بیش از ۱۰۰ هزار نفر در همه ۵۰ ایالت آمریکا بود که از همه افراد پرسیده شده آیا شما در منطقه ای زندگی می کنید که هم اکنون به دلیل شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹ در حالت قرنطینه خانگی یا دستور العمل های محدود کننده در خانه بمانیم هستند؟

این نظرسنجی از ۲۲ مارس تا ۵ آوریل انجام شده است و شرکت کنندگان با بله، خیر یا نمی دانم پاسخ داده اند.

گزارش ها حاکی از آن است که از آنجایی که این دستورالعمل ها با دو نام “stay-at-home” و “shelter-in-place” در ایالت های مختلف عنوان شده اند، می تواند دلیلی بر سردرگمی مردم باشد.

با این حال محققان دریافتند که حتی در ایالت هایی که هفته ها چنین دستورالعمل هایی را اجرایی کرده اند، به نظر می رسد حداقل ۱۵ درصد از شهروندان دچار سوء تفاهم شده اند که آیا آنها شامل این دستورها می شوند یا نه.

“مایک پارسون” فرماندار میسوری در یک نشست مطبوعاتی مجازی گفت: اولین اقدامی که من در ایالت میسوری انجام دادم، سخت ترین اقدامی بود که ما انجام داده ایم.

بر اساس این قانون، بیش از ۱۰ نفر نمی توانند در یکجا جمع شوند و حداقل باید ۲ متر از هم فاصله داشته باشند.

همانطور که گفته شد به این محدودیت ها در ایالت های گوناگون، نام های مختلفی از جمله “پناهگاه در محل” و “در خانه بمانیم” داده شده است.

طی اعمال این محدودیت ها، مردم مجاز به ترک خانه های خود تنها برای سفرهای بین شهری ضروری مانند خرید مواد غذایی، ملاقات با پزشکان و پیاده روی ایمن هستند.

همه این محدودیت ها تنها اجازه می دهند فعالیت های خاصی در خارج از خانه انجام شود، اما افراد باید حدود ۲ متر(۶ فوت) از یکدیگر فاصله داشته باشند، چیزی که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها آن را “فاصله گذاری اجتماعی” می نامد.

ایالت کالیفرنیا اولین ایالتی بود که در تاریخ ۱۹ مارس دستور قرنطینه خانگی را صادر کرد و راه را برای اعمال محدودیت توسط ۴۱ ایالت دیگر هموار کرد.

شهر “هوبوکن” واقع در منطقه شمالی ایالت نیوجرسی، اولین مکان در سواحل شرقی بود که شروع به اعمال این محدودیت ها کرد. مقامات این شهر در تاریخ ۱۵ مارس همه کافه ها و رستوران ها را بستند و سایر شهرهای اطراف آن نیز با این شهر همراه شدند.

در حال حاضر کل ایالت نیوجرسی در حالت قرنطینه خانگی قرار دارد.

تاکنون سیاست هایی در سراسر این کشور اعمال شده است، اما بیش از نیمی از ساکنان برخی از ایالت ها هنوز درباره این محدودیت ها ناآگاه هستند و گیج شده اند.

محققان دریافتند که این موارد بیشتر در کارولینای جنوبی، اوکلاهوما، وایومینگ و آلاباما رخ داده است، اما ایالت میسوری دارای آمار ۶۵ درصدی در مواردی است که نتوانستند به سؤالات پاسخ صحیح بدهند.

“اندرو کومو” فرماندار نیویورک به دلیل اقدامات خود در طول این همه گیری  برای بسیاری تبدیل به قهرمان شده است.

وی در ۲۲ مارس با صدور دستور “سرپناه در محل” اظهار داشت که این شدیدترین اقدامی است که می توانیم انجام دهیم، اما نتایج نظرسنجی مذکور نشان می دهد که یک چهارم نیویورکی ها از به طور کامل از این محدودیت ها آگاه نیستند.

در نیویورک برای کسانی که فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکنند، جریمه ای بالغ بر ۱۰۰۰ دلار در نظر گرفته شده است.

با این حال گزارش شده است که حدود ۱۰ درصد از افراد، در هفت روز گذشته فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکرده اند. همچنین ۵۵ درصد از مردان گزارش دادند که در هفته گذشته حداقل یک بار به یک رستوران رفته اند یا در خانه خود از دیگران میزبانی کرده اند یا به مهمانی رفته اند.

انتهای پیام/