۸۴ مورد مثبت کرونا در کردستان شناسایی شده است

ایسنا/کردستان بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی کردستان، تاکنون تعداد کل نمونه های آزمایش شده ۲۵۷ مورد بوده که ۸۴ مورد مثبت و ۱۴۵ مورد آن نیز منفی بوده است. با وجود هشدارهای زیاد از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان، همچنان کرونا به دلیل رعایت نکردن موازین بهداشتی و جدی نگرفتن […]ایسنا/کردستان بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی کردستان، تاکنون تعداد کل نمونه های آزمایش شده ۲۵۷ مورد بوده که ۸۴ مورد مثبت و ۱۴۵ مورد آن نیز منفی بوده است.

با وجود هشدارهای زیاد از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان، همچنان کرونا به دلیل رعایت نکردن موازین بهداشتی و جدی نگرفتن هشدارها از سوی مردم روبه گسترش است و در برخی شهرستان های استان از جمله سقز که با ۳۹مورد همچنان در صدر شهرستان های آلوده استان است، بازارها و ادارات را به تعطیلی و قرنطینه کشانده است.

دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان امروز چهارشنبه ۲۱اسفند ماه در تازه ترین آمار خود کل مراجعین به بیمارستان‌های استان را از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کردستان ۳۹۴ مورد اعلام کرده است که از این تعداد ۸۷ مورد در بیمارستان های استان بستری و ۴۵ نفر نیز ترخیص شده اند. 

همچنین بر اساس این آمار موارد مثبت به تفکیک شهرستان ها ۳۳ نفر  در سقز، ۱۷ نفر در بانه، ۱۱ نفر در سنندج،۹ نفر در قروه، ۴ نفر در کامیاران، ۳ نفر در بیجار، دو نفر در مریوان، دو نفر در دهگلان، دو نفر در مریوان و یک نفر در سروآباد اعلام شده است.

۱۴نفر در بیمارستان توحید، دو نفر در بیمارستان بعثت و دو نفر در بیمارستان کوثر سنندج، ۲۹ نفر در بیمارستان امام خمینی (ره) و ۷ نفر در تامین اجتماعی سقز، ۷ نفر در بیمارستان شهید بهشتی قروه، هشت نفر در بیمارستان امام حسین (ع) بیجار، ۱۳ نفر در بیمارستان رازی بانه، دو نفر در بیمارستان امام خمینی (ره) دیواندره و یک نفر در بیمارستان بوعلی مریوان تعداد بستری ها و تحت نظرهای استان هستند.

همچنین تاکنون ۲۵۷ نمونه آزمایش شده که از این تعداد ۸۴ مورد مثبت و ۱۴۵ مورد منفی بوده است.

لازم به ذکر است تاکنون شش نفر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان باخته اند، که از این تعداد پنج نفر در سقز و یک نفر در مریوان جان خود را بر اثر بیماری کرونا از دست داده اند.

انتهای پیام