اطلاعیه در خصوص نحوه برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم در خردادماه ۱۳۹۹

شناسه : 11025 28 اردیبهشت 1399 - 22:37 524 بازدید
اداره سنجش آموزش و پرورش کردستان، طی اطلاعیه ای، نحوه برگزار ی امتحانات نهایی پایه دوازدهم در خرداد ماه سال 1399 را اعلام کرد.
اطلاعیه در خصوص نحوه برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم در خردادماه ۱۳۹۹
پ
پ
به گزارش بانه نیوز به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، طالب رستمی، رئیس اداره سنجش استان گفت: باتوجه به شرایط خاص ناشی از شیوع بیماری کرونا و تغییر در فرایند آموزش در سال تحصیلی ۹۸-۹۹، نحوه برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم در خردادماه ۱۳۹۹ نیز با تغییراتی همراه شده است.

رستمی افزود: فرایند آموزش حضوری طبق بررسی های انجام گرفته از اول مهرماه تا پایان بهمن ماه استمرار داشته و ۸۰ درصد محتوای کتب درسی به صورت حضوری تدریس شده است.

وی ادامه داد: همچنین از اول اسفندماه تا پایان سال تحصیلی جاری، ۲۰ درصد باقیمانده محتوای کتب درسی به صورت غیرحضوری و از طریق شبکه های رادیویی و تلویزیونی، ابتکارات دبیران محترم در بستر پیام رسان ها و نیز شبکه شاد تدریس می شود.

رستمی با بیان اینکه در طراحی سوالات امتحانات نهایی پایه دوازدهم نیز دو بخش در نظر گرفته شده است؛ گفت: بخش اول سوالات الزامی است و برای کسب ۱۶ نمره از ۸۰ درصد محتوای کتب درسی که به صورت حضوری تدریس شده است و دانش آموزان ملزم به پاسخگویی به تمام سوالات آن هستند.

رئیس سنجش استان ادامه داد: بخش دوم نیز سوالات انتخابی می باشد و برای کسب ۴ نمره که در دو نوع طراحی می شوند؛ نوع اول از ۲۰ درصد محتوای کتب درسی که به صورت غیرحضوری تدریس و نوع دوم از محتوای ۸۰ درصدی که به صورت حضوری تدریس شده است . در این بخش دانش آموزان اختیار دارند سوالاتی را که برای پاسخگویی ان ها آمادگی بیشتری دارند انتخاب و پاسخ دهند.

وی خاطرنشان کرد: در این شیوه ارزشیابی ضمن ارزشگذاری به تلاش دانش آموزان و همکارانی که آموزش های غیرحضوری را دنبال کرده اند؛ به همه دانش آموزان، بویژه افرادی که به هر دلیل نتوانسته اند از آموزش های غیرحضوری استفاده کنند نیز با پاسخگویی کامل به سوالاتی که از بخش تدریس حضوری طرح شده، فرصت کسب نمره ۲۰ داده می شود تا به دلیل عدم دسترسی به آموزش های غیر حضوری حقی از آن ها تضییع نشود.

رستمی تصریح کرد: همچنین به جهت تعیین دقیق محتوای کتب درسی در قالب دو بخش ۸۰ و ۲۰ درصد، برای تمام موضوعات درسی پایه دوازدهم، عناوین دروس و محدوده مورد نظر برای هر عنوان کتاب تعیین و در جدول پیوست مشخص شده است که توجه دانش آموزان عزیز به آن جلب می شود.

وی افزود: همچنین برای حفظ و سلامت دانش آموزان و رعایت پروتکل های بهداشتی در حوزه های امتحانی، دانش آموزان به دو گروه تقسیم شده اند؛ گروه اول، دانش آموزان رشته های علوم تجربی و ریاضی-فیزیک و گروه دوم دانش آموزان رشته های ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی، سوم متوسطه و پیش دانشگاهی نظام قبلی .

به گفته این مقام مسئول برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی بین صندلی ها ۱/۸ تا ۲ متر فاصله در نظر گرفته شده و حوزه های امتحانی نیز به تعداد کافی پیش بینی و مهیا شده است.

رئییس اداره سنجش استان درپایان گفت: همچنین تدابیری اتخاذ شده که با جلب همکاری مراقبین سلامت و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان، سلامت دانش آموزان رصد و آن ها ملزم به استفاده از ماسک و دستکش شوند و در فاصله هر جلسه امتحان تا امتحان بعدی، سالن، صندلی ها و ملزمات حوزه ها ضدعفونی شوند.

انتهای پیام/

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در دفتر بانه نیوز منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.