تاریخ : پنج شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۹ 6 ربيع أول 1442 Thursday, 22 October , 2020

اطلاعیه‌ی “عدم الحاقی جدید” شهرداری بانه، صدای مالکین محدوده را درآورد.

  • کد خبر : 16846
  • ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶
اطلاعیه‌ی “عدم الحاقی جدید” شهرداری بانه، صدای مالکین محدوده را درآورد.
در پی انتشار اطلاعیه‌ای از سوی شهرداری مبنی بر عدم الحاقی جدید به محدوده‌ی شهری بانه و شایعه خواندن الحاق زمین‌های واقع در مسیر بلوار سلیمان‌بگ و غرب فرستنده رادیویی صداوسیما (موسوم به زمینهای قرآنی)، نماینده ورثه‌ با ارسال مدارک و توضیحاتی مفصل، ضمن انتقاد از عملکرد سرپرست شهرداری، خواستار ورود مسئولان بالارتبه شهرستان به مسئله و حل موضوع در اسرع وقت شد.

به گزارش بانه نیوز؛ روز سه شنبه ۱۵ مهرماه ۹۹، روابط عمومی شهرداری بانه با انتشار اطلاعیه‌ای از عدم الحاقی جدید به محدوده‌ی شهری بانه خبر داد و گفت: الحاق زمین‌های واقع در مسیر بلوار سلیمان بگ و غرب فرستنده رادیویی صداوسیما (موسوم به زمینهای قرآنی) شایعه‌ای بیش نیست و این زمین‌ها خارج از محدوده شهری بانه و دارای کاربری غیرمسکونی هستند.

“حاج ناصر صالح‌زاده” نماینده ورثه مالک زمین‌های مذکور با ارسال مدارک و توضیحاتی مفصل به شرح ذیل، ادعای شهرداری درخصوص این زمین‌ها را رد و خواستار ورود مسئولان قضایی و بالارتبه شهرستان به مسئله و حل موضوع در اسرع وقت شد.

■متن کامل پیام نماینده‌ی ورثه؛
《با سلام.
مديريت محترم بانه نيوز
احتراماً در پاسخ به اخطاريه عدم الحاقى جديد به محدوده شهرى بانه مورخه ١٥ مهر،توسط روابط عمومى شهردارى لازم است بعنوان نماينده ورثه مطالبى رابه سمع ونظر برسانم؛
درسال ۱۳۹۲ به همراه اقايان “باسط كريمى و حسن كريمى” به آقاى جهانى شهردار وقت مراجعه و اعلام نموديم “بخاطرجلوگيرى ازساخت وساز غيرقانونى و رعايت حقوق شهردارى نسبت به تغيیركاربرى پلاک ثبتی اقدام نماييد” كه ایشان با خواسته موافقت و دستور پيگيرى را از طريق معاونت شهرسازى صادر نمود و درهمان موقع بااجازه شهرداری اقدام به پلاک‌بندى و تنظيم نقشه نموده و به شهردارى تحويل گرديد بطوریکه پلاكهاى موردنظر به صورت مشاع فى مابين ورثه تقسيم وهر يک از آنها باتوجه به نياز خود، نسبت به واگذاری قسمتى ازسهم خود بصورت كشاورزى تا حل موضوع اقدام نمودند.

این واگذاری‌ها با اشراف کامل شهرداری به موضوع و عدم اعتراض آنان انجام گرفت اما اداره مسكن و شهرسازى درهمان سال در دادگستری طرح شكايت و ضمن آنکه زمین‌های مذکور را “ملی” خواند ادعای مالکیت نمود‌. که اگر این شکایت مطرح نبود همان زمان مشكل حل و فصل مى شد.

در نهایت ورثه بااحترام به قانون صبر را پيشه و درخواست خويش را مجدداً در زمان سکانداری شهرداری توسط “علیزاده” مطرح و ايشان نيز موافقت نموده و مكاتباتى با جهادكشاورزى درخصوص كاربرى زمين و مالكيت آن انجام دادند.

اینبار شهردار یعنی “علیزاده” بركنار و “مهندس رستم پور” شهردار شدند و مجدداً طرح خواسته نموديم که ايشان نيز موافقت کرده و در همان زمان هم توافقاتى صورت گرفت و مكاتباتى انجام گرديد بطوریکه آقاى شهردار موضوع را به كميسون ماده يک استان ارجاع و موضوع درحال انجام بود كه به دلايلى توسط رئيس شوراى وقت، كه آقاى “رستم پور” به بنده گفتند كارشكنى می‌شده، باردیگر با مشکل مواجه شد.

درهرحال؛ با شروع کار دوره پنجم شورا و رفتن “مهندس رستم پور” و شهردارشدن “آقاى وثوقى”، مجدداً طرح خواسته شد و بارعايت حق وحقوق شهردارى توافقاتى انجام گرديد كه اینبار هم مورد موافقت شورا و فرماندارى محترم قرار گرفت.

باتوجه به بركنارى “وثوقى” و سرپرست شدن “خانم قادرخانزاده” بازهم پيگير موضوع شديم.

لازم به توضيح است كليه‌ى مدارک استنادى در پرونده مطرح در شهرسازى موجود و چندين بار نيز سى دى و نقشه پلاک بندى زمين تحويل مسئول شهرسازى (بنا به خواسته ى ايشان) شده است و باتوجه به تماس تلفنى اينجانب با اقاى “لشكرى” فرمودند: سرپرست شهردارى با مسئول شهرسازى به جد پيگير حل مشكل هستند.

لازم به ذکر است برابر قانون؛ درصورت ارائه‌ی درخواست مالكين قانونمند جهت تغيیر كاربرى، بايد شهردارى در مدت زمان سه سال ترتيب اثر دهد و چنانچه انجام ندهد باتوجه به اينكه مالک داراى پلاک ثپتى ميباشد ميتواند اقدام به ساخت و ساز نمايد.

حال بسى جاى سوال و تعجب است روابط عمومى شهردارى اقدام به چنين كارى كرده درحالیکه اينان بايد پاسخگوى ساخت‌وسازهاى بى رويه‌اى مى بودند كه دراين سالها صورت گرفته، پاسخگوی پلاک بنديها و ساخت‌وسازهای يک شبه بدون رعايت اصول شهرسازى، پرداخت حقوق‌ کارکنان و کارگران شهردارى و … که با اين اوصاف اين سوال مطرح مى شود “دستهاى پنهان پشت پرده اين تخلفات آشكار چه كسانى هستند!؟”

لازم به توضيح است بعد از گذشت ۷ سال شكايت كيفرى و حقوقى و اعتراض به ثبت سند مسكن و شهرسازى در مراجع محترم قضايى مردود اعلان گرديد، لذا ديگر لازم نيست روابط عمومى شهردارى اقدام به تهديد مالكين قانونمند و بنگاهاى املاک نمايد.

در پايان از فرماندار محترم شهرستان درجايگاه رئیس شوراى تامين، انتظار و تقاضا داريم ضمن ورود به اين موضوع زمينه ى تسريع در انجام مراحل قانونى را فراهم نمايند تا دست ناپاكان و رشوه خواران در شهر كوتاه شود كه اگر لازم باشد حرف براى گفتن بسيار است.

لازم به توضيح است با پيگيرى اينجانب، از استان نامه گرفته شد كه مهندسين مشاور براى كارشناسى از تهران توسط شهردارى اقدام شود وشخصا تحويل دادم و بعد فاصله‌ی زياد به بانه تشريف اوردند و باحضور نماينده وارثين اقايان “هادى و باسط كريمى” و اقاى “كريم امينى” رئيس وقت شورا و مهندسین مشاور و نماينده ى شهردارى شفاهى اعلان شد “به محدوده الحاق گرديد”.

بااحترام؛ صالح‌زاده، مورخه ۹۹/۷/۱۸

مدارک كليه صورتجلسات توافقى باشهردارى و احكام قضايى؛

انتهای پیام/

  • 233 بازدید

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1
  1. با سلام لطفا کاربری زمین های اطراف شهر رو معلوم کنید پس با این وضع گرونی مردم که پول ندارن ماهی میلیونی اجاره بدن یا داخل شهر زمین برای ساخت خونه کمتر از میلیارد نیست پس این مردم چیکار کنن زمین های احمد اباد رو کاربریش رو مشخص کنین مردم موندن اواره میخوان یه جا سر پناه درست کنن واسه خودشون تموم عالم یه قانون میاره پس این شهر دیگه جا نداره واسه ساخت خونه تکلیف زمینای اونجارو هم مشخص کنین.

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در دفتر بانه نیوز منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.