اطلاعیه بانه نیوز درخصوص قطع تعداد زیادی از درختان فضای سبز جنب آتشنشانی
پ
پ

حفظ و حراست درختان شهر از وظایف شهرداری است و وای به حال شهری که شهرداری آن به بهانه ساخت اماکن تفریحی و یا فرهنگی، اقدام به تخریب و شکستن فضای سبز و درختان نماید.

شاید از منظر عده‌ای این مسئله اهمیتی نداشته باشد، اما کسانی که بر اهمیت فضای سبز و وجود گیاهان و درختان واقفند هرگز نسبت به قطع درختان و یا از بین بردن طبیعت نمیتوانند بی تفاوت باشد.

در این میان انجمن زیست محیطی پاژین با بیش از ۲۰ سال فعالیت مداوم، باحضور در مباحث و مجالس سعی در توجیه و تعریف اهمیت فضای سبز به عموم جهت حفظ و پاسداشت آن داشته‌اند و در راس این مساله انتظار میرود این انجمن بعنوان مدعی‌العموم در مباحث زیست محیطی ورود کند و نسبت به قطع درختان واکنش نشان دهد.

قطع درختان فضای سبز جنب آتش نشانی واقع در شهرک آزادگان از سوی شهرداری (درحالیکه خود متولی حفاظت از درختان سطح شهر است) به بهانه ساخت پروژه ساختمان اداری و فرهنگی مسئله‌ای نیست که بتوان به سادگی از آن چشم پوشی کرد و می‌طلبد انجمن‌های زیست محیطی و شهروندان طبیعت دوست، نسبت به آن حساس باشند.

لذا لازم است پاژین بعنوان انجمنی که خود را مدافع حقوق محیط زیست معرفی نموده خواستار کاشت بیش از ۱۰ نهال در منطقه مذکور جهت بازخورد عمل نادرست انجام داده و نیز آموزش شهرداری برای حفظ منابع طبیعی این شهرستان باشد‌

در این راستا ضمن انتظار از انجمن مذکور جهت اقامه درخواست از شهرداری برای جبران خسارت وارده (با کاشت نهال) اقدام و نتیجه را متعاقبا به این پایگاه خبری اعلام نماید.

این اطلاعیه نیازمند انتشار گسترده جهت اطلاع عموم از اینگونه مطالبات مردمی و زیست محیطی است تا همگان از این درخواست و عملکرد و واکنش انجمن‌های زیست محیطی و ارگان‌های خدماتی در واکنش به آن آگاه گردند.

انتهای پیام/

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در دفتر بانه نیوز منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.