معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان

به منظور جذب سرمایه‌گذار خارجی در منطقه ویژه اقتصادی بانه همایشی برگزار می‌شود!

به منظور دعوت و جذب سرمایه‌گذاران ۴ استان اقلیم کردستان عراق برای سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بانه، بعد از عید سعید فطر همایش یکروزه‌ای در این شهر برگزار می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در جلسه “تدوین فرصت های سرمایه گذاری جهت ارائه به سرمایه گذاران خارجی در همایش یکروزه منطقه ویژه اقتصادی بانه” گفت: در این همایش باید مزیت ها و فرصت های سرمایه گذاری این منطقه را به صورت جامع و کامل به سرمایه گذاران معرفی کنیم تا منتج به جذب سرمایه گذار شود.
خالد جعفری بر ضرورت قابل اجرا بودن فرصت های سرمایه گذاری تاکید و خاطرنشان کرد: در این همایش علاوه بر ارائه فرصت های تدوین شده از سوی استان به عنوان نمونه های مطالعه شده، باید عناوین کلی فرصت های سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بانه (بر اساس زون بندی) را در اختیار سرمایه گذاران قرار دهیم تا آنها نیز بررسی و پیشنهادات خود را مطرح نمایند.
وی همچنین یادآور شد: در برنامه ریزی این همایش باید میز هماهنگی و همفکری تدوین شود تا امکان تبادل نظر و کسب اطلاعات دقیق در خصوص فرصت های سرمایه گذاری، در اختیار سرمایه گذاران اقلیم قرار گیرد.
جعفری در پایان اظهار داشت: اولویت این همایش جذب سرمایه گذاران اقلیم کردستان برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بانه و بعد در سایر مناطق استان است.
شایان ذکر است، تعداد ۹ طرح صنایع تبدیلی کشاورزی، ۱۲ طرح صنعتی و پتروشیمی و ۱۵ طرح مورد تایید سازمان خدمات سرمایه گذاری استان، آماده ارائه در این همایش و جذب سرمایه گذار است.

انتهای پیام/