استاندار کردستان

نارضایتی استاندار کردستان از پرداخت تسهیلات اندک به بخش صنعت

استاندار کردستان از پرداخت تسهیلات اندک به بخش صنعت ابراز نارضایتی کرد.

بهمن مرادنیا در جلسه‌ی شورای بانک‌های استان با بیان این مطلب گفت: تعداد زیادی از بانک‌ها تلاش زیادی انجام داده اند و این قابل تقدیر است، اما در بخش صنعت کار سرمایه گذاری و پرداخت تسهیلات صورت نگرفته است.

مرادنیا با اشاره به پروژه‌های ملی در استان گفت: بانک‌ها باید برای سرمایه گذاری در پتروشیمی و لاستیک سازی کردستان تلاش بیشتری انجام دهند.

وی به ظرفیت ماده ۵۶ قانون بودجه در حوزه‌های راه و آب اشاره کرد و افزود: در این دو بخش بانک‌ها پای کار بیایند چراکه می‌توان دوهزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کرد.

استاندار کردستان همچنین گفت: مناطق آزاد بانه و مریوان فرصت خوبی برای سرمایه گذاری است اگر بانک‌ها حمایت نکنند و ریسک پذیر نباشند قطعا در این مناطق توفیق چندانی نخواهیم داشت.

خالدجعفری معاون اقتصادی استاندار کردستان نیز در این جلسه با اشاره به تفاهم مدیران بانک‌ها با مسئولان و سرمایه گذاران در استان گفت: سپرده گذاری در بانک‌های استان نسبت به سایر نقاط کشور کمتر است و عمده تسهیلات بانکی در سال جاری باید از منابع خود بانک‌ها صورت بگیرد.

وی افزود: پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش در بانک‌های استان به سختی صورت می‌گیرد و این مهم در سال جاری باید با تعامل بهتری انجام شود.

یوسفی رئیس شورای بانک‌های استان هم گفت: سرمایه گذاری که به جد دنبال تولید در استان باشد اندک هستند و تولید کنندگان در کردستان رغبتی برای اخذ تسهیلات بانکی با سود ۱۸ درصد ندارند.

در پایان این جلسه بنا شد تا انتخابات شورای بانک‌ها برای مشخص کردن سرپرست جدید این شورا در استان انتخاب شود، اما باتوجه به اینکه کسی بجز رییس بانک ملی استان کاندید نشد با ذکر صلواتی آقای علی اشرف یوسفی قیاسی برای یک دوره دیگر به سمت سرپرستی شورای هماهنگی بانک‌های استان انتخاب شد.

انتهای پیام/