معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان

انجام روزانه بیش از ۸۰۰ تست کرونا در کردستان

به منظور پیشگیری و مدیریت پیک بعدی کرونا و گسترس بیماریابی روزانه بیش از ۸۱۷ تست در استان انجام می‌شود.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به آخرین وضعیت تزریق و دریافت واکسن کرونا در استان گفت: تاکنون ۱۱ پارت واکسن علیه این ویروس به استان اختصاص یافته و تزریق آن برای گروه‌های در معرض خطر که از سوی وزارت بهداشت کشور شناسایی شده در نظر گرفته شده است. وی درصد پوشش واکسیناسیون پرسنل بهداشت و درمان را ۸۹ درصد اعلام کرد و گفت: تا کنون ۵۲ درصد سالمندان بالای ۸۰ سال در مقابل کرونا واکسینه شده اند.

ابراهیم قادری با بیان اینکه ۱۲۲ هزار سالمند بالای ۶۵ سال در استان حضور دارند تصریح کرد: گروه‌های هدف تا اواخر خرداد و اوایل تیرماه سال جاری واکسینه می‌شوند.

قادری تأکید کرد: مردم اکیداً از مراجعه و تجمع در مراکز واکسیناسیون بدون اطلاع قبلی پرهیز نمایند و منتظر اطلاع‌رسانی از سوی مجموعه سلامت استان کردستان باشند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: به منظور پیشگیری و مدیریت پیک بعدی کرونا و گسترس بیماریابی روزانه بیش از ۸۱۷ تست در استان انجام می‌شود

وی با بیان اینکه کاهش آمار بستری و جانباختگان ناشی از کرونا نشان‌دهنده خاموشی بیماری نیست، از شهروندان درخواست کرد با مجموعه کادر بهداشت و درمان همکاری کرده تا با رعایت پروتکل‌ها و پوشش همگانی واکسیناسیون زنجیره این بیماری قطع شود.

در حال حاضر سامانه واکسیناسیون کرونا به آدرس salamat.gov.ir برای ثبت نام گروه‌های هدف، فعال است.

 

انتهای پیام/