مدیر گروه آموزش و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان

آموزش خودمراقبتی به ۱۰ هزار خانواده کردستانی در برابر کرونا

از هفته گذشته تاکنون به ۱۰ هزار و ۲۵ خانواده سالم کردستانی در قالب طرح شهید سلیمانی آموزش ارائه شده است.

مدیر گروه آموزش و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: حسن محمودی با اشاره به تشریح اقداماتی که در قالب طرح شهید سلیمانی از هفته گذشته تاکنون در استان در راستای مقابله با کرونا صورت گرفته است، اظهار کرد: در زمینه طرح مذکور یک هزار و ۳۰۴ تیم در قالب چهار تیم رهگیری، مراقبتی، حمایتی و نظارتی فعالیت دارند.

حسن محمودی افزود: طرح شهید سلیمانی با محوریت وزارت بهداشت و با همکاری همه جانبه بسیج در زمینه مهار و مقابله با ویروس کرونا از آبان ماه سال گذشته تاکنون همزمان با سراسر کشور در استان کردستان اجرا شده است.

محمودی با بیان اینکه شناسایی به موقع افراد مبتلا به کرونا و پیشگیری از این ویروس از جمله مهمترین اهداف اجرای طرح شهید سلیمانی است، ادامه داد: بیشترین اطلاع‌رسانی در زمینه پیشگیری از بیماری توسط تیم‌های مذکور در سطح استان انجام می‌شود.

محمودی در ادامه خاطرنشان کرد: از هفته گذشته تا کنون سه هزار و ۹۹۶ تست کرونا در قالب طرح شهید سلیمانی در استان از افراد دارای علائم صورت گرفته که از این تعداد تست ۷۶۰ نفر مثبت اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه در مدت زمان یادشده تا کنون ۲۸ نفر در منزل تحت مراقبت درمانی و حمایتی از لحاظ بیماری کرونا قرار گرفته‌اند، افزود: همچنین یک نفر مبتلا به ویروس توسط تیم‌های مذکور جهت درمان به بیمارستان اعزام شده است.

مدیر گروه آموزش و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه در بازه زمانی یادشده تا کنون تیم‌های مذکور به ۱۰ هزار و ۲۵ خانواده سالم در سطح استان از لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی آموزش‌های لازم را ارائه داده‌اند، افزود: به ۶۹۷ خانواده افراد بیمار مبتلا به کووید ۱۹ آموزش داده شده است.

محمودی بر لزوم تقویت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان تأکید کرد و گفت: در صورت داشتن علائم سرماخوردگی، تب و لرز، گلودرد و سردرد به مراکز خدمات جامع سلامت و یا پایگاه‌های بهداشتی سلامت جهت انجام تست مراجعه نمایند.

 

انتهای پیام/