معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان

پنج شرکت عراقی برای سرمایه‌گذاری در بانه اعلام آمادگی کردند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: پنج شرکت از اقلیم کردستان عراق درخواست سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بانه کردند.

خالد جعفری روز چهارشنبه در جلسه بررسی تقاضای طرح‌های سرمایه گذاری خارجی در منطقه ویژه اقتصادی بانه، از برگزارکنندگان همایش منطقه ویژه اقتصادی بانه تجلیل کرد و اظهار داشت: برگزاری این رویداد بازتاب مطلوبی داشته است.

وی اضافه کرد: تاکنون پنج شرکت از اقلیم کردستان عراق درخواست سرمایه گذاری خود در منطقه ویژه اقتصادی بانه را اعلام کردند لذا می‌طلبد با تسریع و تسهیل فرایند سرمایه‌گذاری، راه را برای حضور سرمایه گذاران بیشتر هموار کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان افزود: اتاق بازرگانی سنندج به تشویق و ترغیب سرمایه‌گذاران بیشتر به سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بانه ادامه دهد تا شاهد رونق سرمایه‌گذاری در این منطقه باشیم.

جعفری یادآور شد: مصاحبه استاندار سلیمانیه بعد از سفر خود به کردستان ایران در با یکی از شبکه‌های تلویزیونی اقلیم کردستان عراق موجب افزایش اطمینان و استقبال و تقاضای سرمایه گذاران برای سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بانه شده است.

در این جلسه مقرر شد کارگروه ویژه‌ای برای تسریع و بررسی مجوزهای لازم برای طرح‌های سرمایه گذاری که توسط پنج شرکت اقلیم کردستان عراق به استان اعلام شده تشکیل شود.

انتهای پیام/