فرماندار شهرستان بانه

باران و تندباد در بانه هیچ گونه خسارات مالی و جانی نداشت

اسماعیل رستم پور با اشاره به بارش شدید باران و تندباد تابستانی در این شهرستان گفت: خوشبختانه باران و تند باد هیچ گونه خسارات مالی و جانی نداشت.

اسماعیل رستم پور فرماندار بانه در گفتگویی اظهار کرد: تاکنون هیچ گزارشی از مسدود یا تخریب شدن راه روستایی بر اثر بارش شدید باران روز گذشته دریافت نشده است، شدت بارش به حدی بود که موجب جاری شدن سیلاب در برخی نقاط شد و آب گرفتگی در سطح شهر نیز مشهود بود اما تا کنون گزارشی از خسارت احتمالی دریافت نشده است.

وی افزود: روز گذشته بیشتر نقاط شهرستان شاهد بارش باران نعمت الهی بوده که با آماده‌باش بودن تمام نهادهای مربوطه شامل ستاد مدیریت بحران، آتش نشانی، هلال احمر و…. هیچ گزارشی مبنی بر وقوع خسارت در شهرستان نداشتیم.

رستم پور اضافه کرد: بانه در شبانه روز گذشته با هشت میلی‌متر بارندگی بیشترین میزان بارش را در استان به نام خود ثبت کرد، عمده فعالیت این سامانه فقط عصر جمعه بوده و با توجه به اینکه بارش های رگباری به صورت مستمر نبود، خوشبختانه تاکنون هیچ خساراتی در این شهرستان گزارش نشده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اکیپ‌هایی با امکانات دقیق در سطح شهرستان در حال بررسی وضعیت هستند، تا کنون بخشداران، دهیاران نیز گزارشی از خسارات ناشی از بارندگی در بخش و روستاها نداشتند، کارشناسان جهاد کشاورزی نیز بلافاصله در محل حضور یافته و با بررسی دقیق و کارشناسی در صورت خسارات بر کشاورزان، میزان ریالی آن را برآورد خواهند کرد.

انتهای پیام/