مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان

پرداخت تسهیلات بلاعوض به فعالان گردشگری کردستان

تسهیلات بلاعوض به فعالان گردشگری کردستان پرداخت می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان از پرداخت تسهیلات بلاعوض و همچنین کمک‌های اعتباری به فعالان گردشگری که بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دیده‌اند خبر داد.

یعقوب گویلیان گفت: در راستای اجرای سیاست‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فعالان صنعت‌گردشگری استان حمایت مالی می‌شوند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان افزود: تعدادی از تاسیسات و فعالان حوزه گردشگری استان که دارای بیش از ۲۰ سال سابقه در این بخش بودند به دلیل شیوع ویروس‌کرونا مجبور به تعطیلی شدند و این حمایت مالی اقدامی برای جبران بخشی از این ضرر و زیان‌ها است.

وی اظهار کرد: براساس اولویت‌بندی و دستورالعمل ابلاغی دو حوزه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی و اقامتگاه‌های بوم‌گردی پس از بررسی کارشناسی حمایت مالی خواهند شد.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری استان نیز گفت: همواره یکی از مطالبات حوزه گردشگری استان اعطای کمک‌های اعتباری و تسهیلات بلاعوض به فعالان این بخش بوده که براساس این بخش‌نامه قسمتی از صنعت‌گردشگری استان می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

آرمان وطن‌دوست اظهار کرد: سیاست معاونت گردشگری و سرمایه‌گذاری استان بر عدم حذف بخش یا افرادی است که در این صنعت شاغل هستند، بوده بر همین اساس اولویت‌بندی پرداخت را به جامعه و انجمن مربوطه واگذار کرده که پس از بررسی کارشناسی در این معاونت به وزارت‌متبوع برای اجرا ارسال خواهد شد.

 

انتهای پیام/