نشست فوری ستاد مدیریت کرونای کردستان در پی افزایش بستری‌ها

جلسه اورژانسی ستاد مدیریت کرونا برای تصمیم گیری وضعیت قرمز استان با توجه به تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستانی برگزار شد.

بامداد امروز جمعه جلسه اورژانسی ستاد مقابله با کرونا با حضور صدیق جدید الاسلامی معاون درمان، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و روسای بیمارستان‌ها با توجه به وضعیت قرمز استان، افزایش تعداد مبتلایان، بستری‌ها و به تبع مرگ و میر‌های ناشی از کرونا، تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستانی و پیش‌بینی وضعیت بحرانی، در محل سالن جلسات بیمارستان توحید سنندج برگزار شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این جلسه با ابراز نگرانی شدید از روند افزایشی مبتلایان در این استان بویژه شهرستان سنندج گفت: عادی انگاری و حضور در تجمعات و دورهمی‌ها وضعیت کردستان را به قرمز تبدیل کرده و در صورت ادامه همین روند وضعیت بحرانی دور از انتظار نخواهد بود.

جدیدالاسلامی وضعیت کرونا در استان را وخیم اعلام کرد و افزود: هر لحظه تعداد مبتلایان و بستری‌ها روبه افزایش و ظرفیت تخت‌های بیمارستانی مختص این بیماران تکمیل شده است.

وی با اشاره به تمهیدات و اعمال محدودیت‌های احتمالی از شهروندان درخواست کرد: در صورت داشتن هر گونه علائم مشکوک به کرونا به مراکز پزشکی مراجعه کنید، درمان و قرنطینه خانگی را شروع کرده و از ورود به اجتماع پرهیز نمایید در غیر این صورت روز‌های سختی در پیش است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: اکنون تعداد بستری‌های کرونا در مراکز درمانی استان به بیش از ۹۰۰ نفر رسیده است که بالاترین آمار در سال جاری است.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد مبتلایان و بستری‌های استان مربوط به سنندج است، افزود: تاکنون تعداد جانباختگان کرونا در استان به یک‌هزار و ۵۷۷ نفر رسیده است که ۶۶۶ نفر آن‌ها از شهروندان سنندجی بوده‌اند.

جدیدالسلامی گفت: بیش از ۷۱ هزار نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان تا کنون به این بیماری مبتلا شده‌اند که در موج پنجم، تعداد بستری‌ها همچنان افزایشی است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.