رئیس کل دادگستری کردستان

آمادگی دادگستری کردستان برای حل و فصل مشکلات شهری

رئیس کل دادگستری کردستان گفت: دستگاه قضا در استان آمادگی دارد تا در زمینه حل و فصل مشکلات شهری وارد عمل شود.

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین حسینی در نشست تخصصی و توجیهی قوانین و مقررات مربوط به شورا‌های اسلامی شهر اظهار داشت: تعامل و همکاری شهرداری و شورای شهر سبب حل مشکلات مردم و زیباسازی فضای شهری می‌شود.
وی با بیان اینکه مسئولین باید فرصت اندک خدمت به مردم را مغتنم بشمارند، گفت: شهردار و شورای شهر باید وظایف خود را به درستی شناسایی کرده و با تدوین یک برنامه ریزی اصولی و دقیق و ترسیم چشم انداز مورد نظر بر پایه علم و با استفاده از منابع مالی شفاف و پایدار در جهت پیشبرد امور شهر اقدام کنند.

رئیس کل دادگستری کردستان تاکید کرد: مصوبات شورای شهر باید بار علمی و حقوقی داشته باشد و هرگونه معاملات و توافقات شهرداری باید حتما با مشاوره حقوقی و لحاظ صرفه و صلاح شهروندان انجام گیرد.

حجت الاسلام حسینی تعامل درون سازمانی و برون سازمانی مدیریت شهری را ضروری دانست و اظهار داشت: تعامل ضابطه‌مند و در حدود قانون مدیریت شهری با ارکان حاکمیتی در استان اعم از دستگاه‌های اجرایی و دستگاه قضایی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نقش موثری در حل مشکلات شهری خواهد داشت.

وی افزود: وظیفه شورای اسلامی شهر سیاستگزاری و نظارت است و وظیفه شهرداری اجرای این امور است و نباید در کار همدیگر دخالت کنند.

رئیس کل دادگستری استان در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم پرهیز از آفت‌ها و مفاسد تاکید کرد و گفت: در مباحث مالی، و هزینه کرد اعتبارات در محل خود بسیار مراقب باشید و در انتصابات در رده‌های مختلف مدیریتی با دقت و حساسیت اقدام نموده و اهرم‌های نظارتی و حفاظتی خود را برای جلوگیری از فساد فعال نمایید.

حجت الاسلام حسینی در پایان ارتقای آموزش‌های حقوقی به اعضای شورای شهر را ضروری دانست و افزود: در راستای پیشگیری از فساد در مدیریت شهری در مرحله اول استانداری و فرمانداری‌ها باید وظیفه نظارتی خود را به هنگام و با حساسیت فراوان اعمال نمایند.

وی افزود: البته بدیهی است دستگاه قضایی نیز در صورت مشاهده هرگونه وقوع جرم و یا ترک فعلی با قاطعیت ورود نموده و برخورد قانونی لازم را خواهد داشت.

فرزاد زارعی رئیس شورای اسلامی سنندج نیز از آمادگی این شورا برای تشکیل شعبه صلح و سازش در شورای اسلامی سنندج خبر داد و افزود: اگر وظایف شورای اسلامی و شهرداری به درستی انجام شود در پیشگیری از وقوع جرم در جامعه تاثیر زیادی خواهد داشت.

انور رشیدی شهردار سنندج به تشریح برنامه‌های شهرداری در حوزه زیباسازی شهری پرداخت و اظهار داشت: اصلاح مصوبه صدور پروانه برای زمین‌های قولنامه‌ای در سنندج بسیار حائز اهمیت است و دست دلالان و رانت خواران را قطع می‌نماید.

 

انتهای پیام/