بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کردستان

علت افزایش آمار ابتلا به کرونا در کردستان چیست؟

با توجه به افزایش آمار ابتلا و مرگ و میر بیماران کرونایی در کردستان، نظارت بر مراسم‌های عروسی در تالار‌ها و باغ‌های خصوصی بیشتر می‌شود و با متخلفان برخورد جدی قانونی خواهد شد.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کردستان روز گذشته و در یک رکورد جدید و کم سابقه ۵۰۰ نفر در استان به ویروس کرونا مبتلا شدند و این یک رکورد کم سابقه از ابتدای شیوع این بیماری در استان است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی را از علل اصلی افزایش این بیماری اعلام کرد و گفت: در دو روز گذشته ۱۷ نفر در استان جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست دادند.

ابراهیم قادری با اشاره به تعطیلی تالار‌های عروسی و برگزاری مراسم‌های ازدواج در مکان‌های مختلف از افزایش نظارت‌ها خبر داد و گفت: شرط برگزاری مراسم‌ها جمعیت کم و داشتن حداقل یک دُز واکسن افراد است و در غیر این صورت برگزاری مراسم ممنوع است.

رئیس اتحادیه تالار‌های شهر سنندج گفت: در شهر سنندج ۱۸ تالار عروسی مجوز فعالیت دارند، اما با توجه به وضعیت قرمز کرونا هیچ مراسمی در این مکان‌ها برگزار نمی‌شود و گشت‌های شبانه برای برخورد با باغ‌های خصوصی که مراسم‌های عروسی در آن برگزار می‌شود افزایش یافته است.

 

انتهای پیام/