رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بانه

اجرای برنامه آموزشی آگاه‌سازی از مین و مهمات منفجر نشده در پنج خانه هلال بانه

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بانه از اجرای برنامه آموزشی آگاهسازی از مین و مهمات منفجر نشده در ز این شهرستان به مناسبت هفته پدافند غیرعامل خبر داد.

اسماعیل رحیمی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بانه در گفتگویی در کردستان از برگزاری برنامه آگاه‌سازی از خطرات مین و مواد منفجر نشده و اهدای بسته‌های نوشت‌افزاری حاوی شعارها و توصیه‌های مواجه با مین در مدارس پنج خانه ‌هلال روستاهای تابعه این شهرستان خبر داد.

وی گفت: به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، جمعیت هلال احمر بانه با همکاری و تعامل فرمانداری، بخشداری و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بانه در قالب یک تیم تخصصی به روستای بایوه اعزام شد.

رحیمی عنوان کرد: این اقدام بشردوستانه در راستای اجرای برنامه آگاه سازی از خطرات مین و رفتار ایمن تر در مواجه با مین و مواد منفجر نشده و به جامانده از جنگ و با ارائه خدمات سلامت ویژه دانش آموزان اهالی روستا‌های «آرمرده، بلکه، سبدلو، بویین و خوری‌آباد» به اجرا درآمد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بانه یادآور شد: جمعیت هلال احمر بانه در این اقدام بشردوستانه با همت و حضور کارکنان، نجاتگران و مسئولان خانه ‌هلال در روستاها خدماتی شامل توزیع بسته‌های نوشت‌افزار‌ی در بین دانش‌آموزان مدارس و آگاه سازی از خطرات مین و رفتار ایمن‌تر در برابر مین و‌ مواد منفجرنشده به جامانده از جنگ ارائه دادند.

رحیمی تصریح کرد: آگاه سازی اثربخشی واکسیناسیون کرونا و دعوت به انجام واکسیناسیون عمومی، آموزش مخاطرات (زلزله، سیل، کرونا و …)، توزیع بسته‌های بهداشتی و مواد ضدعفونی و توزیع بروشورهای آموزشی در رابطه با مین، کرونا، زلزله، کمک‌های اولیه و بهداشت فردی و عمومی از دیگر خدماتی بود که توسط هلال احمر بانه در روستاهای یاد شده انجام شد.

وی اضافه کرد: نهادینه کردن فرهنگ خود امدادی و دگر امدادی در دانش‌آموزان مدارس بسیار مهم بوده و بی‌شک دانش‌آموزان و فرزندان ما آیندگان و سازندگان با ارزش این مرز و بوم و کشور عزیزمان هستند.

 

انتهای پیام/