رئیس اداره آموزش و پرورش سقز

۴۷ درصد از فضای آموزشی سقز فرسوده است

امجد عارفی عصر چهارشنبه در مراسم خیران مدرسه ساز اظهار داشت: آموزش و پرورش شهرستان سقز از سال ۱۳۰۵ مدرسه سازی را آغاز کرده است بنابراین بیشتر بناهای آموزشی این شهر در شرف فرسودگی است.

وی با بیان اینکه ۴۷ درصد از فضاهای آموزشی سقز تخریبی یا در حال تخریب است، افزود: اعتبارات دولتی کفاف این هزینه ها را نمی دهد لذا باید مردم و خیران مدرسه ساز همچون سال های قبل به مقوله مدرسه سازی ورود کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش سقز با اشاره به اینکه ۱۵ مدرسه تخریبی در سقز تخلیه شده است، اضافه کرد: اگر خیران مدرسه ساز و همشهریان پای کار نیایند وضعیت مدارس سقز ضعیف تر می شود بنابراین باید همه ما در امر مدرسه سازی سهیم باشیم.

عارفی یادآور شد: برای ارتقای فضای آموزشی در شهرستان سقز باید هر سال ۲ مدرسه در روستا و چهار مدرسه در شهر بسازیم تا به متوسط سرانه فضای آموزشی برسیم و این عقب ماندگی در این حوزه جبران شود.

رئیس آموزش و پرورش سقز ضمن تقدیر و تشکر از همت والای خیران مدرسه ساز، گفت: از سال ۱۳۹۹ تاکنون عملیات ساخت ۱۹ مدرسه در سقز کلنگ زنی شده است که چند مدرسه آن امسال به بهره برداری خواهد رسید.

مدارس شبانه روزی جایگاهی برای شکوفای دانش آموزان محروم است

مسئول امور مدارس شبانه روزی اداره کل آموزش و پرورش کردستان هم با اشاره به اینکه مدارس شبانه روزی مکان مناسبی برای رشد و تعالی دانش آموزان کمتربرخوردار و محروم است، اظهار داشت: شهرستان سقز دارای ۹ مدرسه شبانه روزی است.

اسماعیل کوهی با بیان اینکه ۲۳ نفر از دانش آموزان سقزی که در مدارس شبانه روزی تحصیل کردند در حال حاضر پزشک و در رشته های پزشکی مشغول فعالیت هستند، افزود: ۳۸۳ دانش آموز از روستاها و حاشیه شهر در مدارس شبانه روزی سقز مشغول تحصیل هستند.

کوهی حمایت از دانش اموزان محروم در مدارس شبانه روزی را بزرگترین سرمایه برای انسان عنوان کرد و گفت: ۱۶ هزار و ۸۰۰ دانش آموز در مدارس شبانه روزی کردستان مشغول تحصیل هستند.

محمد امین زاده، رئیس مجمع خیران مدرسه ساز سقز نیز با اشاره به اینکه مسکن های مهر نیاز به مدرسه دارند، افزود: در نهضت مدرسه سازی در سال ۱۴۰۰، عملیات ساخت ۱۱ مدرسه آغاز شده است که در صورت بهره برداری، ۶۰ کلاس به مجموعه کلاس های مدارس سقز اضافه خواهد شد.

در پایان این مراسم، از خیران مدرسه ساز تقدیر شد.

 

 

انتهای پیام/