مدیر پایگاه جهانی منظر فرهنگی تاریخی هورامان

نمایشگاه عکس میراث جهانی هورامان در سروآباد افتتاح شد

این نمایشگاه در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سروآباد و با حضور فرماندار، امامان جمعه سروآباد و هورامان تخت و مدیران شهرستانی افتتاح شد.

مدیر پایگاه میراث جهانی هورامان در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در گفت و گویی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت و پتانسیل هایی که در استان‌های کردستان و کرمانشاه وجود دارد پیشنهاد برپایی نمایشگاه‌های عکس از رویدادهای جهانی هورامان در این ۲ استان داده شد.

پویا طالب نیا افزود: در این نمایشگاه جلوه های رمضان در میراث جهانی هورامان توسط قرارگاه جوانان گام دوم انقلاب اسلامی با همکاری فرمانداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سروآباد، بنیاد علوی و حمایت پایگاه ثبت جهانی هورامان برای بازدید عموم به نمایش گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه طی فراخوانی آثاری از عکاسان خبری برای نمایشگاه عکس کردستان ارسال شد، گفت: با توجه به اینکه منطقه هورامان بین استان های کردستان و کرمانشاه مشترک است نمایشگاه‌های عکس در این ۲ استان‌ برپا می‌شود.

مدیر پایگاه جهانی منظر فرهنگی تاریخی هورامان یادآور شد: تجمیع عکس‌های برپا شده در نمایشگاه‌های کردستان و کرمانشاه با همکاری یونسکو در قالب یک نمایشگاه در تهران به نمایش در می آید.

طالب نیا با اشاره به اینکه هر برنامه‌ای که به اجرا در می آید با انتشار گزارش‌های خبری و تصویری ماندگار می‌شود، افزود: انتشار گزارش های تصویری از برنامه های مختلف به ویژه هزار دف در پالنگان باعث شده است چنین مراسم هایی جهانی شود و از اقصی نقاط کشور و دنیا برای بازدید این نمایشگاه حضور پیدا کنند.

 

انتهای پیام/