فرماندار دهگلان

روابط عمومی‌ها با انعکاس صحیح خدمات دولت در راستای جلب اعتماد مردم تلاش کنند

حمید معتصمی روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی مسئولان روابط عمومی ادارات شهرستان دهگلان اظهار داشت: برخی از اقدام‌ها و دستاوردهای دولت و ادارات در بخش‌های عمرانی، آموزشی، بهداشتی و اجتماعی تاکنون به خوبی منعکس نشده و اهمیت این کارها بازخورد مناسبی در بین مردم نداشته به طوریکه مردم از اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه و دستاوردها آگاه و مطلع نمی شوند از این رو این خلا مهم در بخش اطلاع رسانی را روابط عمومی دستگاه‌ها می‌توانند، پُر کنند.

وی افزود: روابط عمومی که در عمل سریع و چابک نباشد در کار خود دچار چالش خواهد شد و گاهی اوقات وقتی یک خبر در موعد مقرر اطلاع رسانی نشود دستگاه مربوطه از اطلاع رسانی آن بهره ای نمی برد.

فرماندار دهگلان با اشاره به عصر ارتباطات و لزوم سرعت در انتشار اخبار و اطلاعات، اضافه کرد: مسوولان روابط عمومی ها باید با بررسی عملکرد خود، همیشه به روز باشند تا بتوانند در رفع مشکلات دستگاه متبوع، موثر واقع شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه تمامی رسانه های معاند ارتباط برنامه ریزی شده‌ای برای تخریب نظام دارند، یادآور شد: هرچند که تحریم‌ها موجب شده تا کشور گران مدیریت شود، اما باید روابط عمومی ها و رسانه ها برای خنثی سازی تبلیغات سوء دشمنان هوشمندانه عمل کنند.

معتصمی گفت: در این دوران که هجمه تبلیغاتی دشمن به شدت بر ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی متمرکز شده باید تمام روابط عمومی های شهرستان بیش از گذشته نسبت به حفظ سرمایه اعتماد عمومی تلاش کنند، زیرا هر چه جریان اطلاع رسانی شفافتر باشد سطح اعتماد عمومی افزایش می یابد.

وی افزود: باید همه روابط عمومی های ادارات شهرستان دهگلان صدای واحدی داشته باشند و با برنامه ریزی درست در زمینه بیان عملکرد و موفقیت های نظام توطئه دشمنان را در حد توان خود خنثی کنند.

فرماندار دهگلان ادامه داد: اکنون تمامی روستاهای ما از نعمت گاز، برق، ارتباطات و خدمات زیربنایی بهره مند شده اند که از روابط عمومی ها انتظار داریم تا دستاوردهای دولت را به خوبی منعکس کنند و مغلوب سیاه نمایی های رسانه های معاند نشوند.

وی افزود: ارتقای سطح آگاهی مدیران و دادن اختیارات کامل به مجموعه روابط عمومی می‌تواند در حل مشکلات این حوزه نقش موثری داشته باشد اما در کوتاه مدت و قبل از انتخابات تنها راهکار تشکیل جلسه برای شورای هماهنگی روابط عمومی‌های شهرستان و ملزم کردن آنان به انعکاس صحیح دستاوردهاست.

معتصمی در خصوص جهاد تبیین بویژه تبیین اجرای جراحی بزرگ اقتصادی و حذف ارز ترجیحی اظهار داشت: رسانه ها و روابط عمومی ها می‌توانند نقش بسیار موثری داشته باشند و باید به همراه دیگر اقشار جامعه برای روشنگری و اطلاع رسانی فواید این طرح نهایت تلاش و ظرفیت خود را بکار گیرند.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت هفته هلال‌احمر، اضافه کرد: فرصت مغتنمی است تا از خدمات بشردوستانه این جمعیت مردمی هلال احمر در شهرستان دهگلان به ویژه امدادگران، داوطلبان، جوانان و کارمندان این جمعیت در یک سال گذشته آن هم در شرایطی که پیدایش کرونا و تبعات جانگداز آن، نیاز به خدمت‌رسانی در مرحله تازه‌ای را سبب شد، قدردانی کنیم.

در این نشست، شرایط فعالیت روابط عمومی‌های شهرستان دهگلان در زوایای مختلف مورد بررسی قرار گرفت و بر ضرورت تقویت همکاری میان تشکل‌ها و نهادهای صنفی مرتبط با روابط عمومی و رسانه‌ها تاکید شد.

 

انتهای پیام/