۹۴ تن روغن احتکار شده در سنندج کشف شد

حجت‌الاسلام سید حسین حسینی روز جمعه در گفت و گویی اظهار داشت: پس از تشکیل پرونده قضایی برای متخلفین و پلمب انبارها، روغن‌های مکشوفه وارد چرخه توزیع می‌شود.

وی افزود : در راستای دستورات رئیس قوه قضائیه مبنی بر «مقابله با گرانفروشی و احتکار» و کمک دستگاه قضایی به دولت در انجام اصلاحات اقتصادی به منظور جلوگیری از سوء استفاده متخلفین مایحتاج عمومی مردم و با دستور قاطع دادستان مرکز استان از چهار شرکت توزیع و پخش روغن خوراکی در شهرستان سنندج مقدار ۹۴ تُن روغن به ارزش تقریبی دو میلیارد تومان کشف و ضبط شد.

وی اضافه کرد: مقرر شده در اسرع وقت با نظارت ادارات متولی، در خصوص نحوه توزیع این میزان روغن تصمیم‌گیری شود.

حجت الاسلام حسینی ضمن تأکید بر قاطعیت دستگاه قضایی در برخورد با گران‌فروشان و محتکران، یادآور شد: تیم های نظارت بر بازار متشکل از نمایندگان تعزیرات حکومتی، اداره صمت، اتاق اصناف و نیروی انتظامی به صورت میدانی از مراکز عرضه کالا، فروشگاه ها و انبارها بازدید کرده و ضمن رصد بازار، با تخلفات احتمالی در محل برخورد می‌کند.

وی تاکید کرد: برخورد با گرانفروشان، محتکران و افرادی که سعی دارند با اخلال در بازار، منافع نامشروع کسب کنند، ادامه دارد و دستگاه قضایی استان با این افراد و همچنین مسئولانی که با عدم انجام وظایف قانونی خود، در این خصوص مرتکب ترک فعل شوند برخورد می‌کند.

 

انتهای پیام/