فرمانده مرزبانی استان کردستان

انهدام باند کالای قاچاق در مرز بانه

فرمانده مرزبانی استان کردستان از انهدام یک باند و کشف بیش از ۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در نوار مرزی شهرستان بانه خبر داد.

سرهنگ محمدعارف سپهری گفت: مرزبانان استان کردستان با انجام اقدامات فنی و رصد تحرکات در منطقه، متوجه یکی از باند‌های وارد کننده کالای قاچاق به کشور در مرز‌های بانه شدند که بلافاصله انهدام این باند را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: به همین منظور مرزبانان پس از چند ساعت پایش نوار مرز با استفاده از تجهیزات اپتیکی و الکترونیکی، تعدادی متجاوز مرزی حامل بار قاچاق در حال ورود به خاک کشور را مشاهده کردند که بلافاصله با اخذ موضع مناسب توانستند قاچاقچیان را غافلگیر و با محاصره آنان اجازه هرگونه فعالیت را سلب کنند.

فرمانده مرزبانی استان کردستان با بیان اینکه در این عملیات ۱۲ قاچاقچی دستگیر و یک دستگاه خودرو توقیف شده است، تصریح کرد: مرزبانان در این عملیات منسجم و برنامه ریزی شده، ۹ دستگاه ماشین لباسشویی، ۱۸۲ هزار و ۸۰۰ نخ سیگار، ۳۲۶ دستگاه تجهیزات گیرنده ماهواره، یک هزار و ۳۷۹ ثوب انواع البسه، ۶۴۰ قلم دارو و سه دستگاه بی سیم دستی و سایر اقلام ضد فرهنگی و ممنوعه را کشف کردند.

این مقام ارشد در مرزبانی کردستان با اشاره به دستگیری ۱۲ قاچاقچی و توقیف یک دستگاه خودرو در این عملیات، اظهار داشت: بر اساس برآورد کارشناسان ارزش اقلام مکشوفه ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال اعلام شده است.

سرهنگ سپهری در پایان گفت: با تلاش و مجاهدت مرزبانان در ۲۲۷ کیلومتر مرز مشترک استان کردستان با کشور مقابل فعالیت غیرقانونی افراد سودجو به صورت مستمر رصد شده و با هرگونه تردد غیرمجاز و قاچاق کالا به شدت برخورد خواهد شد.

 

انتهای پیام/