معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان

هوای ۲ شهر کردستان در وضعیت خطرناک قرار گرفت

معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: با توجه به ورود توده گرد و غبار به استان، هوای شهرستان های مریوان و سقز در شرایط خطرناک قرار گرفته است.

کژال حبیب زاده افزود: براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی توده گرد و خاک وارد شده بر آسمان استان از ساعت چهار بامداد امروز موجب کاهش کیفیت هوا و دید افقی در بیشتر شهر‌های استان شده است.

وی گفت: برمبنای داده‌های ایستگاه‌های سنجش آلاینده هوا در استان و اطلاعات واصله از همکاران در شهرهای فاقد ایستگاه، هم اکنون وضعیت هوا در شهر‌های مریوان و سقز در شرایط خطرناک شهر های سنندج، دیواندره، بانه، سروآباد و کامیاران هم در شرایط ناسالم و دیگر شهر‌های استان در شرایط قابل قبول قرار گرفته است.

معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان افزود: به شهروندان توصیه می‌شود در چنین شرایطی از تردد غیرضروری پرهیز کنند.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان هم با بیان اینکه گرد و غبار شکل گرفته در کشور‌های همسایه موجب غبارآلود شدن، کاهش کیفیت هوا و دید افقی در استان شده است، گفت: طی بعد از ظهر امروز باتوجه به سرعت وزش باد از شدت آن کاسته می شود.

علی پناهی افزود: میزان دید افقی در مریوان به ۲ هزار متر، بانه و سقز سه هزارمتر، سنندج، بیجار و زرینه هزار متر و کامیاران و هزار کانیان نیز به ۶ هزار متر کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه گردو غبار فردا هم در برخی نقاط استان به صورت رقیق ادامه خواهد داشت، افزود: دمای هوای استان تا روز پنجشنبه چهار درجه خنک‌تر می‌شود.

 

انتهای پیام/