قلب تپنده صنعت بانه گرفتار کم لطفی مسئولین

شهرک صنعتی بانه به عنوان یکی از مستعدترین اماکن ایجاد اشتغال بانه متاسفانه از لحاظ زیر ساخت ها و بستر سازی ها در شرایط خوبی نیست.

به گزارش خبرگزاری بانە نیوز شهرک صنعتی بانه به عنوان یکی از مستعدترین اماکن ایجاد اشتغال از لحاظ زیر ساختی در وضعیت مناسبی قرار ندارد.

این شهرک در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار و از دهه نود مورد بهره برداری قرار گرفت در حال حاضر با فعالیت ۲۷ واحد صنعتی برای بیش از ۱ هزار ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده است و به گفته مسئولان تا پایان سال در مجموع ۹ واحد دیگر به این شهرک افزوده خواهد شد.

آنچه که در رونق این شهرک نقش اصلی را داشته همت سرمایه داران و علاقمندی کارآفرینان به بحث رونق و ایجاد اشتغال پایدار در این شهر مرزی بوده که همین تلاش مشتکار تجار بانه باعث شده که این شهرک آینده بسیار پر رونقی را در دسترس قرار داده باشد.

یکی از فعالان بزرگ شهرک آقای محمودی مدیر عامل شرکت ناسا الکتریک در گفت و گویی اظهار کرد: این شرکت با مونتاژ لوازم خانگی کوچک با ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ هزار عدد را دارد و در حال حاضر ۱۳۱ نفر بیمه شده داریم که در این واحد تولیدی مشغول فعالیت می باشند. محصولات این شرکت با بالاترین کیفیت درحال عرضه به سراسر کشور می باشد.

امید محمودی افزود: به دلیل هزینه کم واردات از طریق قاچاق قابلیت رقابت وجود ندارد چراکه ما توان تامین نیاز داخلی را به صورت کامل را داریم همچنین برنامه صادرات کالا به کشورهای عراق و افغانستان در دستور کار ما قرار گرفته است.

اما با تمام رونقی که در این شهرک شکل گرفته این روزها مشکلات ریز و درشت دامن گیر فعالان حوزه اقتصادی آن شده است.

همچنین با توجە بە تمام ظرفیت ها و مزیت هایی کە دارد شهرک صنعتی بانه در مشکلات پیش پا افتاده ای غرق شده است که باعث نارضایتی و خسارت های بی شماری به تولیدکنندگان و صنعت کارانی که در این مکان مشغول فعالیت هستند. همچنین مشکلاتی از قبیل پرداخت تسهیلات بانکی و واگذاری زمین ها به تولیدکننده گان واقعی تمام این مسائل تاثیر بسزایی در توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر واحدهای تولیدی در این شهر می باشد.

به گفته مدیر عامل شرکت ناسا الکتریک: مشکلاتی که تولید کنندگان در شهرک صنعتی بانه دارند عدم توجه رسیدگی و آسفالت و پیادروی مناسب در محوطه شهرک صنعتی بانه می باشد. چراکه این مساله چندین سال تحت پیگیری می باشد اما از سوی مسئولان هیچ گونه اقداماتی صورت نگرفته است و هرساله واحدهای تولیدی با وجود این مشکل شاهد خسارات زیادی می گردند.

آنچه که امروز به عنوان دغدغه اصلی در سطح کلان برنامه ریزی های کشور قابل رصد است بحث ایجاد اشتغال پایدار برای مردم است که رسیدن به این مهم بدون شک ریل گذاری به دیگر اهداف را بسیار آسان خواهد کرد.

حال که در بانه با همت سرمایه داران بومی و قبول انواع ریسک های ریز و درشتی که در منطقه مرزی سرمایه آنها را تهدید میکند پیگیری مشکلات و رفع نواقص شهرک خواسته بحقی ست که باید در صدر برنامه های عمرانی و اقتصادی شهرستان قرار گیرد.

گفتنی ست شهرک صنعتی بانه در ۲ کیلومتری جاده بانه سقز و در ورودی این شهر قرار گرفته ست.

 

انتهای پیام/