نظام در آبادانی مناطق مختلف کشور تبعیض قائل نیست

حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی روز چهارشنبه در سفری یک روزه به شهرستان بانه و در دیدار با روحانیون اهل سنت و تشیع این شهرستان، اظهار داشت: نظام اسلامی، حکومت سالم و صالحی است و مقام معظم رهبری به کردستان و مردم اهل سنت ارادت و محبت خاصی دارند.

وی اضافه کرد: ساخت ۴۰۰ دانشگاه و فعالیت یک هزار و ۲۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه های مناطق اهل سنت نشان دهنده وجود زیرساختها و توجه ویژه نظام به بخش علمی در این مناطق است.

نماینده ولی فقیه در کردستان در ادامه به تلاش برای رفاه حال روحانیون اهل سنت اشاره کرد و افزود: تدابیری اندیشیده شده است تا حقوق و مستمری ماموستایان و روحانیون اهل سنت افزایش یابد.

حجت‌الاسلام پورذهبی بر لزوم حفظ وحدت در برابر توطئه‌های دشمنان تاکید کرد و گفت: دشمنی و تحرکات آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ایران نشان از قدرت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی دارد و در طول ۴۳ سال انقلاب با وجود همه تحریم ها و جنگ اقتصادی و فرهنگی، شاهد پیشرفت و توسعه در بخش های مختلف علمی، اقتصادی و عمرانی بوده و هستیم.

وی یادآور شد: اگر عربستان شبکه های فارسی زبان در کشورهای مخالف برقرار می کند با هدف قرار دادن شیعه و سنی در مقابل هم و منحرف کردن جوانان در مسیر انقلاب است، ضمن اینکه با تحریک جوانان و ایجاد اغتشاش به تجارت و کسب و کار مردم و معیشت خانوارهای منطقه لطمه وارد کرده‌ است.

نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت: دشمنان فرار مغزها و مهاجرت نخبگان را به بهانه کم کاری نظام و عدم امکانات به دروغ برجسته کرده اند، هرچند ما شاهد برگشت تحصیل کرده های علمی و پزشکی از خارج به داخل کشور هستیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.