مراسم بزرگداشت ایام فاطمیه در بانه برگزار شد

به گزارش بانه نیوز به نقل از ایکنا از کردستان؛ بانه از برگزاری مراسم عزاداری و سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) در ایام فاطمیه، امروز، ۲۱ آذرماه در حسینیه این شهرستان خبر داد.

حجت‌الاسلام محمد فلسفی، امام جماعت حسینیه بانه در مراسم عزاداری و سوگواری ایام فاطمیه که امروز، ۲۱ آذرماه در حسینیه بانه برگزار شد، با اشاره به شخصیت اخلاقی حضرت فاطمه زهرا(س) از حجب و حیا، زهد و پرهیزگاری آن حضرت گفت: باید اذعان داشت که در عصر حاضر، نقش الگویی حضرت زهرا (س) درباره زهد و ساده زیستی بیش از هر زمان دیگر آشکارتر است و ما بیش از پیش به تأثیرپذیری از این الگوی مبارک نیازمندیم.

وی افزود: در هیچ روزگاری به اندازه روزگار ما، انسان‌ها در برابر انواع جاذبه‌های رنگارنگ دنیا و انبوه کالا‌های مصرفی آن قرار نگرفته‌اند و در نتیجه در هیچ زمانی همانند این عصر و زمان، دل‌های آدمیان به واسطه تعلّق به این دستاورد‌های تمدن مادی و تکنولوژی گرفتار اضطراب و دلهره و تشویش نشده است.

امام جماعت حسینیه بانه بیان کرد: پیام ساده زیستی حضرت زهرا(س)، پیام آسودگی خاطر، آرامش و صفای روحی است که امروزه می‌تواند به عنوان یکی از عوامل نجات آدمیان از این گرداب دل بستگی‌ها به شمار آید.

وی در پایان یادآور شد: پیامبر (و اوصیای او) به منزله چراغی هستند که انسان را در این دنیای وانفسا از خارج شدن از مسیر حق باز می‌دارند و در طریق حق و صراط مستقیم نگه می‌دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.