مسابقات دوستانه گلبان نابینایان و کم بینایان در بانه برگزار می شود

به گزارش بانه نیوز به نقل از خبرنگار کردپرس؛ مسابقات چهار جانبه دوستانه گلبال نابینایان و کم بینایان با حضور چهار تیم از استان کردستان و آذربایجان غربی در سالن شهید صفری بانه برگزار می شود.

روز پنجشنبه مسابقات چهار جانبه دوستانه گلبال نابینایان و کم بینایان با حضور ۲۲ بازیکن از شهرهای بانه، سقز و ارومیه استان آذربایجان غربی در سالن ورزشی شهید صفری بانه به مدت ۲ روز آغاز شد.

رییس هیات ورزش های معلولین و نابینایان کردستان در حاشیه برگزاری مسابقات چهار جانبه دوستانه گلبال نابینایان و کم بینایان در گفت وگو با خبرنگار کردپرس گفت: مسابقات چهارجانبه دوستانه گلبال نابینایان بین ۲ تیم آسو و هیات گلبال بانه، یک تیم از سقز و یک تیم در ارومیه با حضور ۲۲ بازیکن و ۶ مسابقه روز پنجشنبه و جمعه برگزار می شود.

افشین زند کریمی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا در ۲ سال اخیر مسابقات گلبال نابینایان و کم بینایان برگزار نشده و این مسابقات با هدف آمادگی تیم برای حضور در مسابقات کشوری برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در استان کردستان ۲ تیم گلبال فعال است اظهار داشت: برای نابینایان و کم بینایان کردستان تنها یک سالن مناسب آن هم در سنندج وجود دارد و سالن های که این مسابقات برگزار می شود مناسب ورزشکاران نابینا و کم بینا نیست.

زند کریمی با بیان اینکه گلبال مناسب ترین ورزش تیمی نابینایان و کم بینایان است ادامه داد: ورزش نابینایان و کم بینایان در ۲ سال اخیر به دلیل شیوع کرونا افت چشم گیری داشته و در حال حاضر تیم های سقز و بانه در استان فعال است و با توجه به سیاست گذاری ها در سطح کلان و عدم راهیابی ورزشکاران به تیم ملی، ورزشکاران گلبال نسبت به ادامه این ورزش کم انگیزه شدند.

وی اظهار داشت: ساعت های که به ورزشکاران نابینا و کم بینا در باشگاه ها ورزشی اختصاص می یابد در ظهر و ساعتهای که دیگر ورزشکاران از آن استفاده نمی کنند و بیشتر در سالن های نامناسب تمرین می کنند که احتمال دارد که دچار آسیب شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.