حضور سرمایه‌گذاران موفق کشوری در منطقه آزاد بانه مریوان

 به گزارش بانه نیوز به نقل از جام جم آنلاین؛ استاندار کردستان گفت: امروز با افتخار میتوانیم بگوییم که دیگر تصمیمی بدون پشتوانه پژوهشی گرفته نمیشود و همه ظرفیت های پژوهشی در خدمت توسعه کردستان قرار گرفته است.

اسماعیل زارعی کوشا در مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان کردستان با بیان اینکه در شرایط امروز کشور نیازمند تحلیل و مسئله شناسی در ابعاد مختلف اجتماع هستیم، ادامه داد: پژوهش ها نباید صرفا در حوزه مسائل علمی و اقتصادی باشد بلکه  در این میان موضوعات اجتماعی نیز بسیار حائز اهمیت هستند و باید در تحقیقات و پژوهش ‌های دانشگاهی به این مهم پرداخته شود.

وی حضور فعالانه اساتید اصیل توانمند در صحنه را زمینه ساز شکل گیری گفتمان‌های  نو در جامعه و به عقب راندن جریان‌های رسانه‌ای دشمنان ارزیابی کرد و افزود: اگر اساتید اصیل و پژوهشگران توانمند دانشگاه به عقب رانده شوند فضا برای جولان جریان‌های دیگری به وجود می‌آید که می‌تواند نتایج ناخوشایندی را در جامعه به بار بیاورد.

زارعی کوشا در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت امر پژوهش در مراکز علمی و دانشگاهی تاکید کرد و گفت: از آغاز شروع بکار خود در استان کردستان همواره بر استفاده از نتایج پژوهشی و مطالعاتی در مدیریت اجرایی استان در همه سطوح تاکید کرده و در همه شوراها و کارگروه‌ها اساتید و پژوهشگران دانشگاهی برای همفکری و تبادل اندیشه حضور دارند.

استاندار کردستان اضافه کرد: جدای از تاکید بر استفاده از نتایج علمی و پژوهشی تلاش کرده‌ایم از افراد شاخص و کارآفرینان بخش خصوصی که دارای تجربیات و اندوخته‌های ارزشمند هستند در راستای تصمیم سازی‌ های درست در استان استفاده کنیم.

وی ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان استان را بستری پر اهمیت در راستای تعالی و پیشرفت استان برشمرد و اظهار کرد: از سال گذشته تاکنون حدود ۳۰ درصد به تعداد شرکت‌های دانش بنیان در استان اضافه شده و رویکرد دولت نیز بر تقویت شرکت‌های دانش بنیان در دو حوزه نرم افزاری و زیرساختی است.

زارعی کوشا خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی تصریح کرد: همه مدیران باید خود را تدارکات چی شرکت‌های دانش بنیان برای شکوفایی  استعدادهای برتر در همه حوزه‌ها بدانند. استاندار کردستان همچنین به تلاش ها برای رشد اقتصادی استان با استفاده از همه ظرفیت‌ها و توانمندی های استان نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به تصویب منطقه آزاد بانه مریوان با همکاری معاونت اقتصادی وزارت کشور تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا سرمایه گذاران موفق کشوری را جهت سرمایه گذاری در منطقه آزاد ترغیب و تشویق کنیم.

وی ادامه داد: تاکنون ۵۰ عنوان درخواست سرمایه‌گذاری خارجی برای حضور در منطقه آزاد بانه مریوان دریافت کرده‌‌ایم و امیدواریم در چهار سال آینده شاهد تحولات بنیادین در اقتصاد و صنعت استان باشیم.
در پایان این مراسم از تعدادی از اساتید و پژوهشگران برتر دانشگاهی استان تجلیل شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.