دهگلان و سروآباد در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند

 به گزارش بانه نیوز به نقل از ایسنا؛ مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: طبق جدیدترین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، سروآباد و دهگلان به رنگ کرونایی زرد (نسبتاً پرخطر) و بقیه شهرستان های استان به رنگ آبی(عادی) درآمد.

دکتر بهرام کندایی، در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در مقایسه با هفته گذشته، بانه از رنگ بندی کرونایی زرد به رنگ آبی و دهگلان و سروآباد هم مانند هفته گذشته زرد بوده و بقیه شهرستان‌ها نیز آبی هستند.

وی افزود: بر اساس آخرین به روزرسانی‌ها و موارد ابتلا، بستری در بخش و نیز مراقبت های ویژه کرونایی و موارد فوتی، شهرستان های بانه، بیجار، سقز، سنندج، دیواندره، قروه، کامیاران و مریوان رنگ آبی(بی‌خطر) و شهرستان های سروآباد و دهگلان وضعیت زرد (نسبتاً پرخطر) را به خود گرفتند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه، بر طبق آخرین نقشه کرونایی کشور، تعداد شهرهای آبی و نارنجی افزایش و زرد کاهش پیدا کرده است، افزود: بر اساس نقشه کرونایی مذکور، هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز (بسیار پرخطر) قرار ندارد و سه شهرستان وضعیت نارنجی(پر خطر)، ۷۶ شهرستان وضعیت زرد(نسبتاً پرخطر) و ۳۶۹ شهرستان نیز در وضعیت آبی(عادی) قرار گرفته‌اند.

کندایی اضافه کرد: برای پیشگیری و مقابله مؤثر با این بیماری، لازم است مردم با هوشیاری در جهت مقابله با افزایش شیوع مجدد در استان اقدام کنند.

وی از شهروندان کردستانی خواست تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را برای پیشگیری از افزایش نشر ویروس های بیماری های تنفسی به ویژه کووید ۱۹، سرماخوردگی و آنفلوآنزا در استان جدی گرفته و همچنان رعایت کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.