سرمایه گذاری بیش از ۳۴۲ هزار میلیارد ریالی زنجیره فولاد در کردستان

 به گزارش بانه نیوز به نقل از خبر گزاری ایسنا؛ مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: برای تکمیل پروژه زنجیره فولاد کردستان ۳۴۲ هزار و ۸۳۴ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت می گیرد.

بختیار خلیقی، در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به این مطلب که اشتغالزایی مد نظر زنجیره فولاد در استان ۴ هزار و ۳۲۱ نفر است، اظهارکرد: برای تکمیل پروژه زنجیره فولاد ۱۷ طرح به بهره برداری می رسد.

وی افزود: از این ۱۷ طر،ح پنج طرح آن در شهرستان های بیجار، سقز، قروه و دیواندره با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصد به پایان رسیده و دیگر طرح ها نیز در دست اقدام برای آغاز عملیات اجرایی هستند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به اینکه یکی از مهمترین بحث های حوزه صنعت، تقویت و حمایت از صنایع خرد است، بیان کرد: یکی از استراتژی های صمت کردستان اجرایی کردن این صنایع بوده و از ۹۶۶ واحد صنعتی موجود در کردستان، صنایع خرد توسعه قابل قبولی داشته است.

خلیقی یادآور شد: توسعه بخش صادرات محور نیز یکی دیگر از سیاست های این سازمان بوده و با توجه به هماهنگی های صورت گرفته توسط کارگروه های حوزه صنعت و توسعه صادرات کردستان، برنامه ریزی و اهداف خاصی برای توسعه این بخش نیز تبیین شده است.

وی ادامه داد: پیگیری و حمایت از طرح های صنعتی پیشران نیز در استان به جد مد نظر است چرا که توسعه این بخش می تواند نقطه امید بخشی برای اشتغالزایی و توسعه اقتصادی استان باشد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به ذخایر طلای کردستان در شهرستان سقز اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این پروژه ۳۵۰ نفر اشتغال ایجاد شده و در کنار آن نیز با جلب سرمایه گذار می توان با بهره برداری از ذخایر غنی سیلیس در این شهرستان، برای ۶۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرد.

خلیقی خاطرنشان کرد: در بحث بهره برداری از معدن منگنز نیز در شهرستان قروه در سال ۸۳ مجوز صادر شد و سال ۹۲ این واحد تولیدی در زمینه ریختگری آغاز به کار کرد که متاسفانه پس از مدتی غیر فعال شد و پس از چند سال این واحد تولیدی در زمینه سیلیس مجددا شروع به کار کرد و اکنون برای ۴۵۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

وی افزود: همچنین با هماهنگی شستا در سفر ریاست جمهوری طرح های با پتانسیل بالای شهرستان های استان، بررسی و طراحی شده و برای شهرستان سنندج و بانه در زمینه تولید لوازم خانگی بزرگ و برای سقز نیز پتروشیمی و سیلیس طرح تدوین شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان بیان کرد: شهرستان های قروه، بیجار و کامیاران نیز با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های خاص منطقه در حوزه معدن، می تواند سرمایه گذاری هایی را از شرکت شستا جذب کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.