بیش از ۲۶۰۰ انشعاب غیرمجاز برق در کردستان شناسایی شد

 به گزارش بانه نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق کردستان، از شناسایی ۲ هزار و ۶۱۷ انشعاب غیرمجاز برق در استان خبر داد و گفت: شهرستان های سنندج و مریوان به ترتیب با تعداد ۱۵۰۳ و ۷۷۳ انشعاب، بیشترین آمار انشعابات غیرمجاز برق را در سطح استان به خود اختصاص داده اند.

 سیدمحمد فتحی، در گفت و گو با ایسنا به ارائه عملکرد این حوزه در ۹ ماه امسال اشاره کرد و گفت: حجم شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف استان ۱۷ هزارو ۱۷۷ کیلومتر است که بدون شک حفظ و نگهداری از شبکه توزیع برق جهت پایداری شبکه در تمام فصول سال امری ضروری و حائز اهمیت است.

فتحی متوسط بازدید از شبکه های فشار متوسط سطح استان را ۶۳ درصد عنوان کرد و گفت: شهرستان بانه با ۸۹ درصد و شهرستان سقز با ۱۷ درصد بازدید از شبکه، به ترتیب بیشترین و کمترین عملکرد را در سطح استان و در این حوزه به خود اختصاص داده اند.

وی با تاکید بر اینکه طی این مدت بیش از ۷ هزار کیلومتر شبکه فشار متوسط معادل ۶۰ درصد خطوط تعمیر و اورهال شده است افزود: درصد تعمیرات خطوط فشار متوسط( نسبت کیلومترشبکه فشار متوسط سرویس شده به شبکه فشارمتوسط موجود) در شهرستان مریوان ۹۱ درصد، امور برق شمال سنندج ۹۰ درصد، بیجار ۸۰ درصد، امور برق جنوب سنندج ۷۴ درصد، قروه ۷۲ درصد، دهگلان ۵۸ درصد، سروآباد ۴۵ درصد، بانه ۴۲ درصد، کامیاران ۳۶ درصد، سقز و دیواندره نیز ۳۰ درصد بوده است.

فتحی با بیان اینکه در این مدت هزارو ۹۵۶ مورد تعمیرات بر روی شبکه برق در سراسر استان انجام شده، افزود: در این مدت قریب به ۲ هزارو ۶۱۷ انشعاب غیرمجاز در استان شاسایی شده شهرستان های سنندج و مریوان با تعداد ۱۵۰۳ و ۷۷۳ انشعاب، بیشترین آمار انشعابات غیرمجاز برق را در سطح استان به خود اختصاص داده اند.

وی در ادامه گریزی به تعداد ترانس های صدمه دیده طی ۹ ماه امسال و مقایسه آن با آمار سال گذشته اشاره کرد و گفت: در مجموع سال گذشته ۶۳ ترانس در سطح استان به دلایل مختلف دچار حادثه شده و صدمه دیدند که این آمار در ۹ ماه امسال برابر با ۵۵ مورد بوده است.

فتحی در ادامه به اجرای طرح هما(هوشمندسازی مراکز اتفاقات) در سطح استان اشاره کرد و گفت: رهگیری خودرو مجهز به تبلت به صورت لحظه ای، کنترل آنکالی خودرو و مدت زمان حضور اکیپ و امکان کنترل تردد خودرو به ازای هر ردیف خاموشی از جمله مهمترین مزایای اجرای این طرح است.

وی گفت: جز ۳ شهرستان بیجار، دهگلان و قروه، مراکز اتفاقات برق سایر شهرستانها با این طرح هوشمند سازی شده اند.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از کاهش ۷۲ درصدی حوادث ناشی از کار با شبکه های توزیع برق در استان خبر داد و گفت: سال گذشته آمار حوادث ناشی از کار بر روی شبکه برق توسط نیروهای اجرایی ۱۴ مورد بود که این آمار امسال و تا پایان آذرماه به ۵ مورد کاهش یافت.

فتحی در پایان به استفاده از کمربند هارنس در سطح شرکت برای اولین بار در کل کشور اشاره کرد و گفت: کمربند ایمنی هارنس (کمربند کمری) یکی از مهمترین تجهیزات جهت فعالیت در ارتفاع است که کتف ها و ران های کاربر را محکم گرفته و از طریق طناب و یک قلاب به مکانی ثابت وصل می کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.