مقامات حاکم براقلیم کردستان کنترل منابع گازی استان سلیمانیه را در اختیار دارند

به گزارش بانه نیوز به نقل از خبرگزاری کردپرس؛ نماینده پیشین مجلس عراق، گفت: مقامات حاکم براقلیم کردستان بدون دادن سهم برق استان سلیمانیه، منابع گازی این استان را تصرف کرده اند.

غالب محمد علی در گفتگو با خبرگزاری «المعلومه» با اشاره به اینکه بیش از ۲۰۰ روستا در استان سلیمانیه  وجود دارند که با  وجود واقع شدن  در منطقه تولید کننده گاز، از داشتن برق محروم هستند، افزود: مقامات حاکم براقلیم کردستان  بدون دادن سهم برق استان سلیمانیه، کنترل منابع گازی این استان را در اختیار دارند.

علی افزود: میدان گازی سلیمانیه و بویژه گرمیان، حدود ۹۰ درصد سوخت نیروگاه‌های اقلیم کردستان را تولید می‌کند، اما سلیمانیه از نظر سهم برق فقیرترین منطقه محسوب می‌شود. در حالی که منطقه بارزان که خاندان بارزانی در آن زندگی می کنند، سوخت خود را  از نیروگاه  «کورمور» در منطقه چمچمال دریافت می کنند.

وی توضیح داد: بیش از ۲۰۰ روستا در نزدیکی میدان گازی «کورمور» قرار دارند که با وجود اینکه در منطقه ای غنی از سوخت برای تولید برق واقع شده اند، برق ندارند، بنابراین استان سلیمانیه تحت محاصره بزرگی مانند محاصره این استان در دوران رژیم مقبور گذشته قرار دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.