شهرستان بانه قابلیت‌های ویژه‌ای برای توسعه اکوتوریسم دارد

به گزارش بانه نیوز؛ سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان بانه گفت: این شهرستان به‌دلیل موقعیت ویژه جغرافیایی، قابلیت‌های ویژه‌ای برای توسعه اکوتوریسم دارد.

محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بانه اظهار کرد: شهرستان بانه به‌ عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری استان و غرب کشور، علاوه بر برخورداری از ابنیه تاریخی و جاذبه‌های گردشگری، دارای طبیعتی زیبا و چشم‌ نواز است.

 سرپرست اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی بانه افزود: پرنده‌ نگری از جمله شاخه‌های اکوتوریسم است که می‌تواند موجب جذب گردشگر شده و به منبعی درآمدزا برای ساکنان محلی تبدیل شود.
سرپرست اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان بانه گفت: این شهرستان به‌دلیل موقعیت ویژه جغرافیایی، قابلیت‌های ویژه‌ای برای توسعه اکوتوریسم دارد.

وی عنوان کرد: لک‌لک‌های سفید هر ساله در فصل شکوفایی و طراوت طبیعت از دور‌دست‌ها به روستای سویرو از توابع بخش مرکزی شهرستان بانه مهاجرت کرده و حدود شش ماه در این منطقه سکونت می‌کنند.

حسینی با تأکید بر اهمیت و توجه به این جاذبه مهم گردشگری در شهرستان، یادآور شد: امید است با همفکری و هم‌افزایی بتوانیم برای رشد و توسعه هر چه بیشتر گردشگری برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات لازم را انجام دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.