کاهش ۲۲ درصدی صادرات از مرزهای استان کردستان

 به گزارش بانه نیوز؛ سنندج معاون امور بازرگانی، توسعه و تجارت اداره کل صمت کردستان از کاهش ۲۲ درصدی صادرات از مرزهای استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.
طە سمیعی در گفت‌وگویی اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون ۶۱۳ میلیون دلار انواع کالا از طریق مرزهای کردستان با کشور عراق صادر شده است.

بە گفتە وی از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه، صادرات یک میلیون و ۱۱۳ هزار و ۶۳۲ تن کالا از مرزهای استان انجام شدە است.

سمیعی عنوان کرد: با توجە بە اینکە عمدە صادرات کالا از گمرک‌های سنندج، سیرانبند بانه و باشماق مریوان انجام می‌شود، بیش از ۵۴۵ میلیون و ۴۵۳ هزار دلار کالا از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه از مرزهای استان به خارج از کشور صادر شدە است.

وی در ادامە از کاهش ۲۲ درصدی صادرات کالا در استان کردستان خبر داد و افزود: میزان صادرات انجام شده در ۸ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشتە بە لحاظ وزنی و ارزشی ۲۲ درصد کاهش داشتە است.

سمیعی خاطرنشان کرد: از جملە محصولات صادر شدە از مرزهای استان کردستان می‌توان بە مصالح ساختمانی، سنگ‌آهن، میوه و تره بار، محصولات فلزی، پلاستیکی و محصولات لبنی مصالح ساختمانی، سنگ آهن و محصولات لبنی اشارە کرد.

وی در پایان مرز رسمی باشماق مریوان در کردستان را یکی از مهمترین مرزهای رسمی زمینی ایران با اقلیم کردستان عراق برشمرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.